$
בורסת ת"א

במקום לסלק פסולת - אי.אי.אר ממשיכה לשרוף מזומנים

חברת סילוק הפסולת עדיין לא רשמה הכנסות וחתמה את הרבעון הראשון של 2009 בהפסד של 5.9 מיליון שקל

עומרי כהן 12:0802.06.09

חברת אי.אי.אר, חברת סילוק הפסולת של גרינסטון שבבעלות שרפ"ג, קיצצה ברבעון הראשון של 2009 את הוצאותיה ב־9% לעומת הרבעון המקביל, ל־5.6 מיליון שקל. אולם בהיעדר הכנסות, חתמה החברה את הרבעון בהפסד של 5.9 מיליון שקל, אחרי שהפסידה 29.6 מיליון שקל ב־2008 כולה. בסוף מרץ החזיקה

אי.אי.אר במזומנים בשווי של 2.3 מיליון שקל בלבד, אחרי שקיבלה הלוואת בעלים נוספת של כ־2 מיליון שקל. כעת עומד סך ההלוואות שקיבלה החברה מבעליה על 32.4 מיליון שקל.

 

אך הלוואות הבעלים לא הספיקו לחברה בולעת המזומנים, שהפרופ' אמיר ברנע ופירמת רואי החשבון BDO העריכו את שוויה ביותר מ־400 מיליון שקל. לאחרונה היא נטלה הלוואה בנקאית בהיקף של 5 מיליון שקל, אחרי שבסוף מרץ עמדו חובותיה לבנקים על 8.5 מיליון שקל.

 

רואי החשבון של אי.אי.אר כותבים כי לחברה, שפיתחה טכנולוגיה חדישה לסילוק פסולת, "אין הכנסות או חוזים מסחריים, ויש לה תזרים שלילי מפעילות שוטפת והפסדים שוטפים מתמשכים". הם מוסיפים כי "חלק מבעלי המניות התחייבו כי ימשיכו להזרים לחברה מימון נוסף ככל שיידרש", ומכאן שבעלי השליטה, חברת שרפ"ג והחברות הבנות שלה שרפ"ט וגרינסטון, ימשיכו להנשים את אי.אי.אר, שהטכנולוגיה שלה אמורה לכלות את האשפה בתהליך כימי ולמנוע את הצורך בהטמנתה.

 

חלקה של גרינסטון (20.4%) בהפסדי אי.אי.אר היה 1.2 מיליון שקל, והחל ברבעון השני היה אמור לכלול גם הפסדי שרפ"ג ושרפ"ט מאי.אי.אר, אלמלא בלמו בעלי המניות והאג"ח את עסקת בעלי העניין שרקמו בעלי השליטה יאיר פודים ויצחק שרם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x