$
שווקי חו"ל

גם וורן באפט מחפש מה למכור

קופת המזומנים של ברקשייר האת'ווי עומדת על סכום של 20 מיליארד דולר, אך להערכתו של באפט אין זה מספיק בתקופה זו

סוכנויות הידיעות 12:0019.05.09

המשקיע האגדי וורן באפט ימכור חלק מאחזקותיו על מנת להגדיל את המזומנים שבקופת ברקשייר הת'וואי המתרוקנת. סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי רמת מזומנים בחברה צנחה לשפל של חמש שנים. עדיין עומדת קופת המזומנים על סכום נאה של 20 מיליארד דולר, אך להערכתו של באפט אין זה מספיק בתקופה

זו.

 

ברקשייר הוציאה 624 מיליון דולר על רכישת מניות וולס פרגו ברבעון הראשון של 2009 – ההשקעה הצנועה ביותר במניות רגילות שביצע מאז 2005. אנליסטים מציינים כי מאז ספטמבר 2008 הוא מעדיף לרכוש מניות בכורה בגולדמן זאקס וג'נרל אלקטריק וגם אגרות חוב – בחברת הממתקים מארס ושל הממשל האמריקאי. רכישות אלה הסתכמו ב-8 החודשים האחרונים ב-1.8 מיליארד דולר.

 

באפט עצמו מודה שהחברה שלו זקוקה למזומנים וכי הוא מבצע עסקאות אשר יגדילו את התזרים. עם פרסום הדוחות הרבעוניים, בהם דיווח על הפסד של 1.53 מיליארד דולר, סיפר באפט על הטקטיקה בה נקט בתקופה האחרונה "לא רכשנו הרבה מניות".

 

ג'רלד מרטין, פרופסור לכלכלה מוושינגטון משבח את באפט על אסטרטגיה שבחר וטוען כי זה אכן הזמן להגדיל את כמות המזומנים ולרכוש נכסים כל עוד השוק מדשדש.

 

במהלך 16 הרבעונים האחרונים, ההשקעה הממוצעת של ברקשייר בבורסה עמדה על 2.9 מיליארד דולר, כאשר רק ברבעון האחרון של 2008 והראשון של 2009 היקף ההשקעה ירד ממיליארד דולר.

 

וורן באפט, בן 78, אשר הוכתר השנה ע"י המגזין פורבס כאיש העשיר בעולם מקבל בעצמו את מרבית ההחלטות לגבי ההשקעות שמבצעת ברקשייר. נכון להיום הוא בעל המניות העיקרי בבנק וולס פארגו האמריקאי, חברות קוקה-קולה ורשת קראפט פוד. לאחרונה, בראיון לרשת טלוויזיה CNBC התלוצץ באפט כי אולי איבד את מגע הקסם שלו, זאת על רקע כמה השקעות כושלות שביצע.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x