$
שווקי חו"ל

נועם גוטסמן עוזב את לונדון לטובת מנהטן כדי לחזק את פעילות GLG בארה"ב

הישראלי לשעבר, שהקים ומנהל את אחת מקרנות הגידור הגדולות והמוכרות בעולם, ינסה לשחזר את ההצלחה הבריטית בארה"ב

סופי שולמן 11:3418.05.09

נועם גוטסמן, אחד הישראלים העשירים בעולם, שהקים ומנהל את קרן הגידור GLG, עוזב את לונדון לטובת מנהטן. גוטסמן החליט לעזוב את בריטניה, בה כיכב ברשימת האנשים העשירים, לטובת ארה"ב, כדי לחזק את הזרוע מקומית של קרן GLG. כך מפרסם היום ה"דיילי טלגרף".

 

GLG, שנחשבה עד לא
מזמן לאחת מקרנות הגידור המוצלחות, מנהלת כיום נכסים של 14 מיליארד דולר. זאת לאחר שספגה פדיונות כבדים מלקוחותיה, עקב הפסדים במהלך המשבר האחרון. ב-2007 הנפיקה הקרן כשליש ממניותיה בארה"ב לפי שווי של 3.5 מיליארד דולר.

 

גוטסמן, המחזיק באזרחות ישראלית ואמריקנית, יעבור ביולי הקרוב יחד עם רעייתו וארבעת ילדיהם לבית במנהטן, שיצטרף לבית הנופש שהוא כבר מחזיק בהמפטונס. בשלב זה לא ידוע מי יעשה גוטסמן עם הנכסים הרבים שלו בלונדון, בהם בית בן שש קומות, בו התגורר עד היום, ואוסף של מכוניות פאר. גוטסמן נחשב לאישיות מוכרת בלונדון גם על רקע תמיכתו הרבה באומנות, בעיקר לגלריית ה"טייט מודרן", שגוטסמן נמנה עם התורמים הגדולים שלה.

 

קרן הגידור GLG רשומה אמנם בארה"ב, אך עיקר פעילותה התרכזה עד היום בבריטניה. גוטסמן מעוניין כעת לחזק את נוכחותה במדינה שמהווה את פוטנציאל השוק הגדול ביותר לנכסים אלטרנטיביים. על פי מחקרים אחרונים, ארה"ב אחראית עדיין ל-57% מסך הנכסים האלטרנטיביים בעולם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x