$
בורסת ת"א

איציק שרם באסיפת בעלי האג"ח: "לא קיבלתי אגורה מלידר"

בעלי השליטה מגיבים על הטענות לסכומים שמשכו מהחברה. שרם: "כל העליהום על המיליונים שקיבלנו אינם נכונים. כל הבונוסים שקיבלתי מחברת האם השקעתי חזרה בחברה"

רחלי בינדמן 10:4617.05.09

איציק שרם באסיפת בעלי האג"ח של לידר שמתקיימת כעת מתגונן מול הטענות לפיהן הוא ושותפו לשליטה בחברה יאיר פודים, משכו משכורות, בונוסים ודיבידנדים אדירים מהחברות שבשליטתם, וכעת אינם יכולים לשלם למחזיקי האג"ח.

 

לדברי שרם: "אני כיו"ר של לידר מימיי לא קיבלתי אגורה

מלידר. כל הבונוסים שקיבלתי מחברת האם השקעתי חזרה בחברה. אנחנו רוצים מו"מ מהיר להסדר כי צריך לחזור לתפקד. אנחנו נכונים להגיע להסדר במתווה דומה לזה של גמול שיכלול אקוויטי. קיבלתי שכר בלידר ביושר ומה שקיבלתי הושקע חזרה בחברות בקבוצה".

 

שרם הוסיף: "בנק לאומי הסכים להזרים לטובת ההסדר 60 מיליון שקל חדש. אני חושב שנראה ערך משמעותי לנכסי הנדל"ן. לא הייתי מקדיש עכשיו זמן אם חשבתי שלידר היא מקרה אבוד. כל העליהום על המיליונים שקיבלנו אינם נכונים".

 

מחזיקי האג"ח תקפו בישיבה את הנאמן ואת החברה על חוסר שקיפות, לטענתם, והסתרת נתונים. "דרישות לאומי לא מוצגות בפנינו. אין מצב שבנק יסכים לשעבוד שני, אחרי המחזיקים", אמרו. שרם אמר בתגובה לכך כי "אם הסדר יכלול הסדר שאני לא אהיה עוד בהנהלה כך יהיה. אני לא שם שום דבר על קרנות המזבח. כידוע, אני לא מקבל מלידר כסף".

 

בין הגופים המוסדיים הגדולים המחזיקים באג"ח של לידר נמצאים מנורה־מבטחים, הראל, אקסלנס ופריזמה.

 

ההסדר הנו תנאי מבחינת בנק לאומי למתן הלוואה של 100 מיליון שקל ללידר, שבחלקו ישמש לפירעון האג"ח, ואשר ביום חמישי שעבר שלח מכתב לשרם ופודים בו דרש שיחזירו את הדיבידנדים והשכר שמשכו מהחברה בשנים האחרונות.

  

לידר גייסה לפני ארבע שנים 258 מיליון שקל בריבית של 4% בלבד. במהלך השנה הקרובה תצטרך לידר לפרוע אשראי בהיקף של 158 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x