$
שווקי חו"ל

AIG תקבל 29.8 מיליארד דולר מהממשל בתמורה למניות בכורה

ענקית הביטוח תקבל הזרמת מזומנים נוספת, הפעם בדרך של החלפת מניות בכורה שבבעלותה בתמורה למניות רגילות, אותן תרכוש ממשלת ארצות הברית

ענת ציפקין 14:4420.04.09

מהודעת AIG לרשות לניירות הערך האמריקאית ה-SEC עולה כי החברה הסכימה להחליף מניות בכורה שבבעלותה בתמורה למניות רגילות, אותן תרכוש ממשלת ארצות הברית בתמורה ל-29.8 מיליארד דולר.

 

על פי ההודעה, מעמיד הממשל האמריקאי את הכסף לחברת הביטוח הכושלת למשך 5 שנים בלבד, בכפוף

לתנאים מתלים. בחודש שעבר הקצה הממשל האמריקאי 30 מיליארד דולר לחברה האמריקאית, המצטרפים להתחייבות קודמת של 40 מיליארד דולר אותן סיפקה הממשלה לענקית הביטוח.

 

בכך מסתכם סך הסיוע שקיבלה החברה ב-182 מיליארד דולר, הכוללים 60 מיליארד דולר בהלואוות ו-52 מיליארד דולר  שהוזרמו לחברה בתמורה לרכישת נכסים מגובי משכנתאות שהיו בבעלותה או בוטחו על ידי AIG. עוד מסרה AIG כי בעלי מניותיה יוכלו להתנגד להצעת ההחלפה של מניות בכורה במניות רגילות באסיפה השנתית של החברה, זאת לאור התחייבות קודמת של AIG לפיה 80% מהבעלות על החברה תעבור לממשלת ארצות הברית.

 

מעיון במסמכים שהגישה החברה לרשות לניירות ערך עולה כי הממשל הציב בפני AIG תנאי מגביל לפיו אסור לה לבקש מבית המשפט הגנה מפני נושים, מהלך הידוע כ-Chapter 11. עוד התנתה ארצות הברית את החברה כי לממשלת ארצות הברית יהיו לפחות חמישים אחוז מזכויות ההצבעה בחברה. "על AIG להגביל את היקף ההוצאות התאגידיות, פעילויות הלובינג וחבילות התגמול שהיא משלמת לבכיריה", מדווחת החברה בהודעה הרשמית ל-SEC.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x