שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קמהדע מגייסת 29 מיליון שקלים

בין המשקיעים: יו"ר החברה, ראלף האן, וחברת UDT אשר הנהנים ממנה הם ביתו של ליאון רקאנטי ובעלה; מחיר המניה בהקצאה 11 שקלים; המחיר האפקטיבי – 4.04 שקל

סיון איזסקו 21:4218.03.09

חברת קמהדע, המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות, פרסמה היום (ד') דיווח מתקן לעסקה שעליה דיווחה בסוף פברואר.

 

לפי הדיווח, תגייס החברה 29 מיליון שקל כנגד הקצאת מניות ליו"ר החברה ראלף האן המחזיק בכ-20.94% ממניותיה, לליאון רקאנטי המחזיק ב־17.49% מהמניות, לדפנה

קפלן (בתו של ליאון רקאנטי), לקרן שביט הנמצאת בין השאר בשליטתו של רקנאטי ולמשקיעים נוספים.

 

מחיר המניה בהקצאה נקבע על 11 שקלים. מחיר המניה בשוק כיום הינו 12.2 שקלים. בשל מנגנון שמירת ערך ואופציות שיחולקו ללא תמורה לחלק מהניצעים הרי שהמחיר האפקטיבי למניה בהקצאה יעמוד עבור חלק מהניצעים על 4.04 שקלים למניה. נתון מדהים זה מתגלה בעמוד 20 בדו"ח העסקה, לאחר שהחברה הזמינה הערכת שווי כלכלית לאופציות שיחולקו ללא תמורה במסגרת ההקצאה. בימים הקרובים צפויה החברה לפרסם את הערכת השווי המציגה כיצד חושב ערך האופציות וכיצד חושב ערך המנגנון שנקבע לשמירת הערך.

 

מהדו"ח המתקן לעסקה שפרסמה החברה בעקבות דרישת רשות ניירות ערך מתברר כי בהקצאת המניות, המחיר האפקטיבי שישלמו ראלף האן וחברת UDT Med Holdings LLC הינו 4.04 שקלים למניה בעוד מחיר המניה בבורסה הוא כיום 12.02 שקל למניה. UDT הינה חברה אשר נמצאת בבעלות מלאה של שתי נאמנויות אמריקאיות אשר מוטביהן הינם טום ודפנה קפלן. דפנה קפלן הנה בתו של מר ליאון רקנאטי.

 

כמו כן נקבע בין קמהדע לקרן שביט מנגנון לשמירת ערך של המניות שיוקצו. המנגנון מבטיח שאם תבוצע הקצאה או הנפקה של מניות במחיר הנמוך ממחיר ההקצאה הנוכחי, יקבלו המשתתפים בהנפקה הנוכחית מניות לפי נוסחה קבועה. מאחר שמנגנון זה ייטיב עם בעלי העניין בחברה, אם תאושר העסקה הנוכחית, בכל הנפקה או הקצאה של מניות תידרש החברה לפנות לאסיפת בעלי המניות שתאשר את העסקה.

 

מהדו"ח גם עולה כי קרן שביט תקבל בעסקה 684 אלף מניות בשווי 8.35 מיליון שקל. כן תקבל הקרן 273.7 אלף אופציות שמחיר המימוש שלהן 11 שקל - ללא כל תמורה.

 

דוד צור, מנכ"ל קמהדע, אמר ל"כלכליסט": "אף משקיע לא משקיע היום בלי לקבל אופציות. נכון שיהיה דילול של 10% של המשקיעים הקיימים, אבל אותם משקיעים יחזיקו בחברה איתנה יותר. כל גוף שיהיה מעוניין - נאפשר לו להשקיע בחברה באותם התנאים".

 

אסיפת בעלי המניות תתכנס לאשר את ההקצאה ב־31 במרץ בשעה 10:00, בעוד דו"חות החברה יתפרסמו רק בשעות הערב. סמנכ"ל הכספים של קמהדע אייל ליבוביץ' אמר ל"כלכליסט" כי העובדה שהחברה תציג את הדו"חות לאחר אסיפת בעלי המניות תאפשר לה להציג כבר בדו"חות הכספיים את תוצאות המהלך, כך שהמשקיעים יקבלו מידע מלא יותר על איתנותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x