$
שווקי חו"ל

ספרד: הממשלה נערכת לחילוצו מקריסה של בנק Caja Castilla

ככל הנראה הוא יתמזג עם בנק Unicaja. עד כה רכשה ממשלת ספרד נכסים לא נזילים בהיקף של 20 מיליארד יורו מהבנקים, הכוללים ניירות ערך מגובות משכנתאות וסוגים אחרים של ניירות ערך

ענת ציפקין 08:3806.03.09

גם ספרד מצטרפת לרשימה של ממשלות המחלצות בלית ברירה בנקים מקומיים מקריסה פיננסית. על פי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג, תיאלץ ממשלת ספרד לחלץ את בנק המקומי Caja Castilla La Mancha, ועל פי הדיווח תסלול בכך את דרכו של הבנק למיזוג עם בנק ספרדי אחר Unicaja.

 

על פי

ההערכות, תיאלץ סוכנות הביטוח הפדרלית הספרדית להתוות תוכנית סיוע בהיקף של 2.7 מיליארד יורו לצורך החילוץ.

 

כלכלת ספרד נופלת למיתון החמור בתולדותיה בחצי המאה האחרונה, ושיעור החובות הרעים מתוך סך ההלוואות שנתנו בנקים מקומיים שילש את עצמו לרמת שיא מאז 1997. היקף שיעורי חדלות הפרעון בקרב יזמים וקבלנים בספרד עלול להצית גל של מיזוגים בענף, וישפיע קשה גם על הסקטור הבנקאי, שמימן אותם, זאת על רקע התפוצצות בועת הנדל"ן במדינה.

 

דובר מטעם ראש ממשלת ספרד סירב לאשר את הידיעה לסוכנות הידיעות בלומברג.

 

בחודש שעבר הודיע נגיד הבנק המרכזי הספרדי, מיגל אנג'ל פרננדז אורדונז, כי "אינו פוסל מהלכים של מימון בנקים ספרדיים במידה ויהיה צורך בכך". לדבריו, לסוכנות הביטוח הפדרלית הספרדית יכול להיות תפקיד מכריע במימון פעילויות מהסוג זה במידה והממשל ייאלץ לבצע אותן.

 

עד עתה רכשה ממשלת ספרד נכסים לא נזילים בהיקף של 20 מיליארד יורו מהבנקים, הכוללים ניירות ערך מגובות משכנתאות וסוגים אחרים של ניירות ערך. במאמץ משולב עם שכנותיה באירופה, ספרד מנסה להוציא לפועל תוכנית המבטחת חובות של הבנקים בהיקף של 200 מיליארד יורו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x