$
שווקי חו"ל

מדוע הבורסה הסינית זינקה היום ב-6.1%?

מסקירה שהוציא אמיר כהנוביץ', כלכלן מאקרו מבית ההשקעות כלל פיננסים, עולה כי על פי מדד מנהלי הרכש הסיני התכווצות התעשייה הסינית כמעט ונעצרה בפברואר

ענת ציפקין 16:5604.03.09

מסקירה שהוציא אמיר כהנוביץ', כלכלן מאקרו מבית ההשקעות כלל פיננסים עולה כי על פי מדד מנהלי הרכש הסיני התכווצות התעשייה הסינית כמעט ונעצרה בפברואר. זאת לאחר שמחודש אוקטובר העיד מדד זה על התכווצות שהגיעה לשיאה בחודש נובמבר בשנה שעברה.

 

נתון זה מאותת על יכולתה של

סין לתמוך בכלכלתה, אך יחד עם זאת במרכיבים הקשורים לשאר העולם, ביצוא וביבוא של התעשיה הסינית, ממשיכים לראות התכווצות. בנוסף לנתוני מדד מנהלי הרכש הודיעה סין גם על כוונתה להגדיל את הוצאותיה הצבאיות ב-2009 בשיעור של 14.9%, ומתוך כך פורסמו הערכות נוספות כי היא תודיע על תוכנית תמריצים חדשה.

 

ציפיות אלו הביאו לזינוקים במדדי המניות במדינה. באופן כללי, צמחה סין ברבעון האחרון ב-6.8% ועל פי הערכות כלכלתה תצמח ברבעונים הבאים מ-7% ברבעון הראשון של 2009 עד 8.5% ברבעון הרביעי, קצב שצפוי להישמר גם בשנת 2010. מדד ההאנג סאנג בהונג קונג, המהווה את עיקר ההשקעה של זרים בסין עלה היום ב-2.47% בהובלת ענף הקמעונאות, והביטוח. הבורסה בשנחאי זינקה ב-6.1% , השיעור הגבוה ביותר מאז נובמבר, אז פורסמה חבילת התמריצים הראשונה במדינה. בכלל פיננסים מאמינים ביכולתה של סין להתאושש מהר, ולהוביל את הצמיחה העולמית, למרות הספקות הקיימים לגבי דיוק הנתונים המפורסמים שם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x