$
בורסת ת"א

סופו של פריזמה: נחתמה העיסקה למיזוגו עם אקסלנס

סביר להניח שיפוטרו עובדים רבים מ-300 עובדי פריזמה. בתמורה תקבל פריזמה 45% ממניות אקסלנס קרנות נאמנות

הדר רז 15:1425.02.09

אקסלנס רוכשת את חברת קרנות הנאמנות, פעילות ניהול התיקים ותעודות הסל של פריזמה. בתמורה לרכישת חברת פריזמה קרנות נאמנות, יוקצו לפריזמה 45% ממניות חברת אקסלנס קרנות נאמנות. כחלק מהעסקה תישא חברת הקרנות הממוזגת בחוב לבנקים בהיקף של 130 מיליון שקל. אקסלנס נשואה תקבל את השליטה

בחברת הקרנות ובניהולה. 

 

לפי הערכות בשוק ההון, אקסלנס מעוניין בעיקר בנכסים, ולא בעובדי פריזמה. לאחרונה נודע כי כחלק מהכנותיו לחיסול הפעילויות החל בית ההשקעות פריזמה לשלוח מכתבי שימוע לעובדים שבכוונתו לפטר בתקופה הקרובה, וזאת לאחר שגם העסקה למכירת קופות הגמל של פריזמה לפסגות הושלמה. עם זאת, גורמים בפריזמה העריכו אתמול כי רוב העובדים של חברת הקרנות (כ-35 עובדים) של פריזמה ייקלטו בגוף המשותף, אך ברור כי פירוק בית ההשקעות יביא לכך שעובדים רבים מבין 300 עובדי פריזמה ישלמו במשרתם. פריזמה תהפוך למעשה לחברת אחזקות, שמחזיקה במניות של בתי ההשקעות פסגות ואקסלנס

 

סגירת העסקה מחסלת סופית את פעילויות בית ההשקעות פריזמה שבבעלות קרן מרקסטון, וזאת לאחר שאת פעילות קופות הגמל מכרו לבית ההשקעות פסגות תמורת 24% מפסגות.

 

בשלב הראשון של העסקה ולמשך תקופה בת ארבע שנים יחזיקו אקסלנס ופריזמה במשותף בחברת קרנות הנאמנות. בשלב השני ולמשך תקופה שתימשך בין שלוש עד ארבע שנים תשלים אקסלנס את רכישת מלוא אחזקותיה בחברת הקרנות בהתאם לנוסחה קבועה, המשקפת שווי של מכפיל 5 על ה – EBITDA ובניכוי יתרת החוב ליום התשלום.

 

עבור פעילות תעודות הסל של פריזמה (הכוללת תעודות סל על מדדי ה – MSCI בהיקף של כ – 450 מיליון שקל) תשלם אקסלנס 7 מיליון שקל וזאת בנוסף להון העצמי. כמו כן במסגרת העסקה, פעילות ניהול התיקים של פריזמה בהיקף של כ – 2.5 מיליארד שקל תועבר לאקסלנס נשואה.

 

לאחר הרכישה סך הנכסים שינהל בית ההשקעות אקסלנס נשואה יסתכם בכ – 45 מיליארד שקל. אקסלנס נשואה קרנות נאמנות תנהל נכסים בהיקף כולל של 13.5 מיליארד שקל והיא תנוהל על ידי מאיר מזוז. גלעד שמעוני, ששימש כמנכ"ל אקסלנס נשואה קרנות נאמנות, מונה למשנה למנכ"ל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x