• תפריט
בורסת ת"א

פרטנר ממתנת ציפיות: "במידה וההאטה תימשך נרשום ירידה ברווח בשנת 2009 "

החברה עמדה בטווח הנמוך של תחזיות האנליסטים; הרווח הנקי ברבעון ירד ב-12.3% ל-265 מיליון שקל, החברה הודיעה על דיבידנד של 217 מיליון שקל; מותירה את מדיניות הדיבידנד על 80% מהרווח

אמיר טייג 13:3323.02.09

פרטנר עומדת בטווח הנמוך של תחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על רווח רבעוני של 265 מיליון שקל ברבעון הרביעי, כ-12.3% פחות מהרבעון המקביל אשתקד. מכירות חברת הסלולר הכתומה הסתכמו בכ-1.562 מיליארד שקל, כ-4% פחות מהרבעון המקביל. יש לציין כי הרבעון הרביעי השנה היה חלש יחסית לרבעון

המקביל בשל השפעת חגי תשרי. פרטנר המשיכה לרשום שיפור ברווחיות. הרווח התפעולי בניכוי פחת (EBITDA) הסתכם ברבעון הרביעי בכ-559 מיליון שקל שהם 35.8% מהמכירות.

 

בסיכום שנתי רושמת פרטנר רווח נקי של 1.05 מיליארד שקל, גידול של 11.9% לעומת שנת 2007. הכנסות החברה הסתכמו ב-6.33 מיליארד שקל, צמיחה שנתית של 3.5%. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 217 מיליון שקל בגין הרבעון הרביעי. בסיכום שנתי חילקה החברה למשקיעים בה דיבידנד בהיקף של 841 מיליון שקל. האנליסטים חזו כי פרטנר תרשום רווח נקי של 264 מיליון שקל עד 305 מיליון שקל. בניגוד לצפיית האנליסטים החברה הודיע כי לא תשתנה את מדיניות הדיבידנד שלה, כלומר תמשיך לחלק 80% מהרווח ולא שיעור גבוה יותר.

 

בזווית התפעולית, רשמה פרטנר תוספת של 16 אלף מנויים חדשים ברבעון הרביעי, וזאת לעומת תחזיות גבוהות יותר של 20 עד 25 אלף. בכל שנת 2008 הוסיפה פרטנר 99 אלף מנויים כך שבסיס לקוחותיה מונה כיום 2.9 מיליון מנויים, מתוכם 951 אלף מנויי דור שלישי.

 

בהתייחסו לתוצאות שנת 2008, אמר דוד אבנר, מנכ"ל פרטנר כי "2008 הייתה שנת שיא והשנה הטובה ביותר מאז ומעולם עבור פרטנר. מדדי הרווחיות שלנו, ה-EBITDA, תזרים המזומנים והרווח הנקי, צמחו בשיעור דו ספרתי למרות ההשקעה שלנו בשתי יוזמות אסטרטגיות חדשות. בשנה זו סיפקנו לבעלי מניותינו תשואת מזומנים של למעלה מ-10%, משמעותית מעל הממוצע בתעשייה. יכולתנו להמשיך ולספק תשואת דיבידנד אטרקטיבית לבעלי מניותינו היא אחת מאבני היסוד העיקריות של האסטרטגיה שלנו".

 

לגבי המיתון הצפוי אומר אבנר כי "ברבעון האחרון של 2008 התחלנו לראות את סימניו הראשונים של המיתון העולמי. הבחנו בהשפעה מסוימת על ההכנסות כתוצאה מירידה משמעותית בתנועת התיירות הנכנסת והתיירות היוצאת וכן בעלייה בשיעור החובות המסופקים. אף על פי שעסקי הליבה שלנו נותרים יציבים וחסונים למדי, זיהינו לאחרונה כמה סימנים לעצירה אפשרית בגידול של מספר הדקות הממוצע למנוי, אשר עלולה להיות מיוחסת להשפעתו של המיתון".

 

אבנר הוסיף כי "אנו ערניים לקראת שינויים אפשריים ולכן משקיעים מאמצים בהתאמת ההוצאות המשתנות שלנו לסביבה המשתנה. המבנה החסון של החברה והבקרה ההדוקה שיש לנו על ההוצאות מאפשרים לנו להמשיך ולייצר תשואת דיבידנד אטרקטיבית ובה בעת להקים את הפלטפורמה המאפשרת ניצול ההזדמנויות בשוק".

 

בהתייחסו לתחזית החברה, אמר עמנואל אבנר, מנהל הכספים הראשי של החברה כי "אנו כבר רואים השפעה משמעותית לרעה על פעילות הנדידה והפרשות גדולות יותר לחובות מסופקים. בנוסף, בשבועות האחרונים זיהינו מספר אינדיקציות לעצירה אפשרית בגידול במספר הדקות הממוצע למנוי (MOU). בכוונתנו לשכך, ככול שהדבר ניתן, את השפעות השפל העסקי על ידי אמצעי יעילות וצמצום ההוצאות במקומות שיתאימו לכך. עם זאת, במידה וההאטה תימשך במהלך 2009 רמות הרווח עשויות להיות נמוכות יותר מאשר ב- 2008".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x