שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הסדר החוב של כרמל אחזקות עובר להכרעת בית המשפט

משקיע פרטי בשם דני מגן הגיש הסתייגות לביהמ"ש. טוען: כרמל אחזקות עיוותה והסתירה נתונים מהותיים, כדי להשיג את אישור המוסדיים להסדר

סיון איזסקו 21:5007.02.09

משקיע פרטי בשם דני מגן, המחזיק בכ־2% מאיגרות החוב של כרמל אחזקות (סדרה א'), הגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב את התנגדותו להסדר החוב שאושר באסיפת בעלי האג"ח. ההסדר ממתין לאישור ביהמ"ש, והדיון בבקשתו של מגן יתקיים הבוקר באולמה של השופטת דניה קרת.

 

מגן מבקש מביהמ"ש

לבדוק האם תומכי ההסדר לא נהגו מתוך שיקולים זרים. יתרה מכך: המשקיע הפרטי טוען כי באסיפה שאישרה את ההסדר, סירבה החברה לבקשתו לדרוש ממחזיקי האג"ח להצהיר האם הם בעלי עניין אישי בהצבעה. לכן, טוען מגן, אין כל אפשרות לדעת האם ההסדר הושג בזכות הצבעתם של מחזיקי חוב בעלי עניין אישי.

 

כרמל מחזיקה ברשת הרהיטים והמוצרים לבית "ביתילי" וברשת שטיחי כרמל, וביהמ"ש יצטרך לאשר את הסדר החוב הכולל שלושה נדבכים. הראשון, פדיון מוקדם של כ־55% מסדרת האג"ח במחיר של 48 אגורות לאג"ח, בשעה שערכה המתואם מסתכם בכ־1.13 שקלים; השני, המרה למניות של כ־12% מהסדרה לפי יחס ההמרה הבא: כל 4.85 ערוך נקוב של אג"ח (שערכן המתואם הוא 5.5 שקלים) יומרו למניה אחת ששערה כיום כ־0.8 שקלים; השלישי, תשלום שאר הסדרה (33% מהחוב) עד שנת 2017, במקום עד שנת 2013.

 

בפנייתו לביהמ"ש מציין מגן כי "כרמל אחזקות ביקשה את ההסדר עקב קשיים תזרימיים, הנובעים מרשלנותם והרפתקאותיהם של בעלי השליטה, אשר סיכנו סכום העולה על הונה העצמי של החברה בהשקעה במדינת עולם שלישי". עוד טוען מגן כי כי ההסדר הושג בשעה שכרמל אחזקות עיוותה והסתירה נתונים מהותיים, וכי החברה ביצעה הפחתה מניפולטיבית בתחזית הרווח, כדי לסייע בקבלת אישור המוסדיים להסדר החוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x