שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מכה קשה לאלווריון: נורטל מבטלת את שיתוף הפעולה האסטרטגי איתה

בעקבות כך צפויה פגיעה של 2.4 מיליון דולר בהכנסות הרבעון הרביעי. אולם למרות הפגיעה - חברת ציוד התקשורת צפויה לעמוד ברף התחתון של תחזית ההכנסות והרווח שסיפקה

תומר קורנפלד 18:3830.01.09
מכה קשה לחברת אלווריון: פשיטת הרגל של נורטל, יצרנית ציוד התקשורת הקנדית, הביאה את האחרונה לבטל את הסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי שנחתם עימה לפני כחצי שנה. עקב כך מעדכנת אלווריון כי צפויה פגיעה של 2.4 מיליון דולר בהכנסותיה ברבעון הרביעי של 2008, אם כי מציינת כי עדיין תעמוד
ברף התחתון של התחזיות שנתנה.

 

חברת אלווריון עוסקת בפיתוח ובשיווק של תחנות בסיס לרשתות WiMAX (טכנולוגיה לתקשורת אלחוטית רחבת פס למרחק של קילומטרים). בחודש יוני האחרון חתמה על הסכם חשוב עם נורטל, שבמסגרתו תפיץ האחרונה תחנות בסיס מתוצרת אלווריון כחלק מפתרון רשת מלא של נורטל למפעילות טלקום. יחד, זכו השתיים להסכם חשוב להקמת רשת WiMAX בעיר מוסקבה.

 

בעקבות פשיטת הרגל של נורטל, הודיעה כאמור יצרנית ציוד התקשורת לאלווריון כי היא מבטלת את ההסכם עימה, במסגרתו סוכם כי נורטל תשקיע כסף באלווריון בתחום המחקר ופיתוח. אולם כעת באלווריון מציינים כי קיימת חוסר ודאות ביכולתה לקבל את הכסף.

 

אלווריון: ההכנסות יעמדו סביב רמה של 70 מיליון דולר

ההשפעה של פשיטת הרגל על אלווריון היא מיידית ותבוא לידי ביטוי כבר בתוצאות הרבעון הרביעי שיתפרסמו ב-4 לפברואר. אלווריון מציינת כי בעקבות פשיטת הרגל לא תוכל להכיר בהכנסות בהיקף של 2.4 מיליון דולר, אותם ציפתה לקבל מנורטל. עם זאת, מציינת החברה כי הכנסותיה יעמדו סביב רמה של 70 מיליון דולר – ברף התחתון של התחזיות שסיפקה כשפרסמה את תוצאות הרבעון השלישי ובו העריכה שהכנסותיה יעמדו על 70-78 מיליון דולר.

 

בעקבות הירידה בהכנסות, צפוי הדבר להשפיע גם על השורה התחתונה. באלווריון מעריכים כי ברבעון הרביעי היא תרשום הפסד של 4.9 מיליון דולר שהם 8 סנט למניה. הפסד זה כולל הוצאות של 3.4 מיליון דולר בגין עלויות פיטוריהם של 110 עובדים עליהם הכריזה החברה ברבעון. שלא על פי כללי החשבונאות המקובלים, מעריכה אלווריון כי תרשום איזון בשורה התחתונה – בהתאם לרף התחתון של התחזיות שעמדו על רווח של 0-7 סנט למניה.

 

מנכ"ל אלווריון צביקה פרידמן ציין: "אנו מאוכזבים מהצעד שבו נקטה נורטל. למרות זאת, מיצובה של אלווריון כחברה מובילה מעולם לא היה חזק יותר. במהלך הרבעון הרביעי רשמנו היקף שיא של משלוחי ציוד WiMAX ברמה של 54.4 מיליון דולר, ורשמנו הכנסות של 42.3 מיליון דולר. יחס ההזמנות לאלו שהוכרו ברבעון (יחס Book to Bill, ת"ק) היה גבוה מ-1 וסיימנו את השנה עם מזומנים בהיקף של 140 מיליון דולר".

 

חברת אלווריון נסחרת בבורסה בתל אביב ובבורסת הנאסד"ק לפי שווי של 215 מיליון דולר. בשנה האחרונה צנחה מניית החברה ב-57%.

 

מנורטל נמסר: "ההחלטה של נורטל לסיים את ההסכם עליו חתמה עם חברת אלווריון בכל הנוגע להפצה ופיתוח משותף של טכנולוגית ה- WiMAX הנייד תאפשר לה להתמקד עוד יותר בפעילות הליבה שלה, לנהל בצורה טובה יותר את השקעותיה ולחזק את שוק התקשורת הקווית והסלולארית שלה על מנת להבטיח שהיא תישאר תחרותית גם בטווח הארוך. נורטל רואה חשובות עליונה בצרכי לקוחותיה ולכן תעבוד בשיתוף פעולה מלא עם אלווריון לצורך העברת לקוחותיה בתחום ה – WiMAX לאלווריון וזאת על מנת להבטיח עמידה מלאה במחויבויות שניתנו ללקוחות בתחום התמיכה. החלטה זו אינה משפיעה על פעילותה של נורטל בתחום ה – WiMAX הנייח, טכנולוגית ה – LTE או פתרונותיה בתחום הסלולארי של הדור השני והדור השלישי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x