• תפריט
בורסת ת"א

בלעדי: ענקית השבבים קוואלקום משקיעה 7 מיליון דולר במודו

דב מורן מזרים חמצן לסטארט–אפ שלו. מודו תקבל מקוואלקום גם שבבים למכשיר הסלולרי שלה. עד כה גייסה מודו יותר מ־92 מיליון דולר

גולן חזני 07:0526.01.09

ענקית שבבי הסלולר קוואלקום השקיעה 7 מיליון דולר בחברת מודו של דב מורן. ל"כלכליסט" נודע שבין השתיים נחתם לאחרונה הסכם, שלפיו נוסף על ההשקעה בחברה הישראלית, גם תייצר קוואלקום עבור מודו את השבבים שהם ה"לב" הטכנולוגי של המכשיר הסלולרי של מודו.

 

להשקעתה של החברה

הענקית מארצות הברית יש משמעות עצומה מבחינת הסטארט־אפ הישראלי. נראה שלהשקעה זו, בעיתוי הנוכחי, יש חשיבות אסטרטגית לאחר שבסבב הגיוס האחרון של מודו הצליחה לגייס רק שני שלישים מהיעד המצופה: 65 מיליון דולר מה־100 מיליון דולר שביקשה לגייס.

 

מודו מפתחת מכשיר סלולרי זעיר, השוקל 40.1 גרם בלבד וניתן לשילוב במכשירים אלקטרוניים אחרים, כגון GPS, סמארטפונים, מכשירי כף יד, נגני מוזיקה ואפילו מצלמות.

 

מייסד החברה דב מורן הוא האדם העומד מאחורי חברת אם־סיסטמס, שהביאה לעולם את הדיסק־און־קי הנפוץ. אם־סיסטמס נמכרה לסנדיסק לפני כשנה וחצי תמורת 1.55 מיליארד דולר.

 

מודו, ששמה בעבר היה אינפון, גייסה עד להשקעה הנוכחית של קוואלקום כ־85 מיליון דולר. עם המשקיעים בחברה נמנות קרנות ההון סיכון הישראליות ג'נסיס וג'מיני, אך את רוב הסכום, 65 מיליון דולר, העבירה למודו קרן אלמונית. מטה החברה של מודו ממוקם בכפר סבא, והיא מחזיקה משרד מכירות באוסטריה, משרד עיצוב תעשייתי והנדסה מכנית בקוריאה ומרכזי פיתוח תוכנה בגליל ובקרואטיה. מודו היתה אמורה להשיק את הטלפון שלה לראשונה בסלקום החודש.

 

דב מורן סירב להגיד על הידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x