שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מכה לטבע: תרופה אוראלית לטרשת נפוצה צפויה להגיע לשוק כבר באמצע 2010

גם טבע עוסקת בפיתוח תרופה אוראלית עבור חולי טרשת הנפוצה בשם Laquinimod שצפויה להגע לשוק רק ב-2011. התרופה אותה מפתחת טבע יחד עם חברה שוודית בשם Active Biotech סיימה את השלב השני של הניסויים הקליניים בהצלחה במאי 2007

תומר קורנפלד 19:0523.01.09

האם תרופת הדגל של טבע – תרופת הקופקסון -נמצאת לקראת תחרות מוקדמת מהצפוי? המירוץ של חברות התרופות (ובהן טבע) לפתח תרופה אוראלית לטיפול בטרשת נפוצה מקבל תפנית לא צפויה מצד חברת התרופות הגרמנית מרק KGaA (לא מרק אמריקאית).

 

היום (ו') הודיעה חברת התרופות הגרמנית,

שהשלימה בהצלחה את השלב השלישי של הניסויים הקליניים כחלק מפיתוח תרופה אוראלית בשם cladribine עבור חולי טרשת נפוצה.

 

תוצאות הניסוי הראו כי מספר ההתקפים אותו חוו חולים שנטלו את התרופה היה נמוך ב-58% מאלו שקיבלו את תרופת הפלסבו (תרופה דמה). בהתבסס על הממצאים, מתכננת מרק להגיש את התרופה לאישור בארה"ב ובאירופה באמצע 2009. על פי הערכות, אישור סופי לתרופה צפוי להתקבל כשנה מאוחר יותר באמצע 2010.

 

עד כה, הערכות דיברו על כך שהתרופה האוראלית הראשונה עבור חולי טרשת נפוצה תהיה בשוק במהלך 2011 – כשמדובר היה בתרופה של חברת התרופות השוויצרית נוברטיס עם התרופה FTY-720.

 

עד היום, כל התרופות הקיימות לטיפול בטרשת נפוצה ניתנו לחולים באמצעות זריקות הניתנות לחולה בתכיפות גבוהה. על מנת להקל על הכאב שבדבר, החל בשנים האחרונות מירוץ חסר תקדים מצד חברות התרופות לפתח תרופה אוראלית כדי להקל על חיי היום יום של 2 מיליון חולי טרשת הנפוצה הנמצאים בעולם.

 

פרט לנוברטיס ולמרק KGaA גם טבע עוסקת בפיתוח תרופה אוראלית עבור חולי טרשת הנפוצה בשם Laquinimod. התרופה אותה מפתחת טבע יחד עם חברה שוודית בשם Active Biotech סיימה את השלב השני של הניסויים הקליניים בהצלחה במאי 2007. ביולי 2008 החלה טבע בגיוס מטופלים לקראת השלב השלישי של הניסוי בתרופה – אולם הערכות הן כי התרופה תוכל להגיע לשוק לכל הפחות בשנת 2011.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x