$
בורסת ת"א

כמויות גז גדולות מהתחזיות התגלו בקידוח תמר מול חופי חיפה

ההערכות המוקדמות צפו במאגר 109 מיליארד מ"ק גז טבעי, ששווייו עשוי להגיע ל-15 מיליארד דולר, אך הערב מתברר כי כמויות הגז אף גדולות מאלה שהעריכו בתחילה

גיא מי-טל 21:2515.01.09

הסתיימו בהצלחה תוצאות הבדיקות בקידוח הגז הטבעי תמר שמול חופי חיפה, ועל פי הממצאים כמויות הגז אף גדולות מהתחזיות האופטימיות.

 

 

 

מיד עם היוודע התוצאות הראשונות שהעידו על הימצאות גז טבעי ביום ראשון, הקפידו השותפות נובל אנרגי שגם מפעילה את הקידוח,

ישראמקו, דלק אנרגיה ודור לצנן את התלהבות שאחזה מתוך חש כי השמחה מוקדמת מדי. על פי הממצאים היה קשה להעריך מה גודלו של המאגר והאם הוא כלכלי.

 

ההערכות המוקדמות עוד לפני שהחל הקידוח דיברו על כמות של 109 מיליארד מ"ק גז טבעי, ששווייה עשוי אף להגיע ל-15 מיליארד דולר. הערב, עם קבלת הבדיקות החשמליות, עולה כי כמויות הגז אף גדולות מאלה שהעריכו בתחילה, כלומר מעל 109 מיליארד מ"ק.

 

מחר (ו) יפגשו השותפות בקידוח הגז הטבעי "תמר"במשרדי חברת השותפה הבכירה נובל אנרג'י בהרצליה פיתוח, כדי לדון בממצאי הבדיקות החשמליות (לוגים) שהחלו ביום שני, לפיהם נמצאו סימנים של גז טבעי בחול שנמצא בעומק של כ-4,900 מטר.

 

השותפות יקבלו את הבדיקות המלאות וינתחו את הממצאים כך שאפשר יהיה להעריך גם במושגים כלכליים כיצד ימשיכו הלאה. תקציב קידוח עומד על 145 מיליון דולר, אך אם יוחלט לפתח את המאגר ולהפיק ממנו גז טבעי, העלויות עשויות להגיע אף למעל מיליארד דולר. בין היתר בשל עומקו של המאגר (עומק המים בלבד 1,700 מטרים) ומרחקו מהחוף 90 ק"מ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x