שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הושלמה עסקת מכירת קופות הגמל של פריזמה לפסגות

עם השלמת העסקה הופך פסגות לגוף הגמל הגדול בישראל עם היקף נכסים מנוהל של כ-40 מיליארד שקל

הדר רז 10:2615.01.09

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", בשעות הלילה הושלמה עסקת מכירת קופות הגמל של פריזמה לבית ההשקעות פסגות. היקף הנכסים של קופות הגמל של פריזמה מסתכם בכ-20 מיליארד שקל ובתמורה תקבל 24% ממניות פסגות בהקצאה. החוב של פריזמה צפוי להישאר בחברה, ומרקסטון תשרת אותו באמצעות דיבידנד מפסגות.

 

לאחר
השלמת המשא ומתן הופך בית ההשקעות פסגות שבבעלות קרן יורק ובניהולו של רועי ורמוס לגוף הגמל הגדול ביותר בישראל, עם היקף נכסים מנוהל של כ-40 מיליארד שקל, בפער ניכר על מתחרותיה. פסגות גם מגדיל את הפער כבית ההשקעות הגדול בישראל, עם היקף נכסים מנוהל שמתקרב ל-100 מיליארד שקל.

 

סיום המשא ומתן צפוי לזרז גם את המגעים שמקיימת קרן מרקסטון מול בתי ההשקעות מיטב וגאון. המשא ומתן מתקיים לגבי יתר הפעילויות של פריזמה (קרנות נאמנות, ניהול תיקים, תעודות סל וברוקראג') שאמורות להתמזג לתוך בית ההשקעות מיטב, כאשר אליו ימוזג גם בית ההשקעות גאון. בסופה של העסקה המשולשת, אחזקות הגוף הממוזג יתחלקו בין מיטב (40%), קרן מרקסטון (40%) וגאון (20%). בדומה לעסקאות נוספות, צפוי שגם כאן תעשה התאמה לקראת סגירת העסקה, אך לא בטוח שהיא תתבצע בשיעור המניות.

 

בעוד אנשי קרן מרקסטון התרוצצו לאחרונה בין שני המשאים ומתנים עם מיטב-גאון ופסגות, סיום המשא ומתן עם פסגות צפוי להביא לכך שיוכלו להשקיע את מלוא המאמצים בעסקת מיטב. בנוסף, כעת כשבית ההשקעות פריזמה ישלים את מכירת קופות הגמל, ניתן להניח שהלחץ של אנשי מרקסטון על הוצאת העסקה השניה לפועל רק ייגדל. רון לובש, אמיר קס ואליוט ברוידי, מנהלי קרן מרקסטון, בוודאי לא ירצו להישאר עם בית השקעות שהיקף הנכסים שלו מסתכם בקצת יותר מ-10 מיליארד שקל בלבד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x