$
שווקי חו"ל

ענקית ציוד התקשורת נורטל הגישה בקשה להגנה מפני נושים

המסחר במניה הופסק לאחר שהחברה רשמה הפסדים של מיליארדי דולרים בשנים האחרונות, שהחמירו במהלך המשבר האחרון. מחר תצטרך לשלם ריבית בסך 107 מיליון דולר

גולן חזני 21:2114.01.09

מניית נורטל נטוורק (NT:NYSE) צנחה היום (ד') ב-77% על רקע בקשת החברה להגנה מפני נושים והמסחר במניה הופסק. אתמול ירדה המניה בכ-23% במסחר בניו-יורק. הבוקר אף צללה המניה במסחר באירופה, לאחר שה"גלוב אנד מייל" דיווח, כי החברה תגיש היום את הבקשה האמורה.

 

דירקטוריון

נורטל נפגש אמש כדי לבחון כיצד להתמודד עם "משבר פיננסי", כך דיווח העיתון, שציטט גורמים העובדים עם נורטל ואת נושיה. נורטל הגישה את הבקשה בטורונטו ובמיקום לא ידוע בארה"ב, דווח ואף נכתב, כי על החברה לשלם מחר ריבית בסך 107 מיליון דולר. דובר נורטל באירלנד לא סיפק תגובה מיידית לידיעה.

 

היצרנית הענקית של ציוד התקשורת מקנדה שכרה לפני כחודש שירותי ייעוץ משפטיים, לצורך התמודדות עם מקרה בו תוכנית הארגון מחדש של החברה תיכשל. נורטל בחנה יחד עם חברת לזארד ועם משרד עורכי הדין קלירי, גוטליב, סטין והמילטון אפשרויות שונות, כולל הגשת בקשה לפשיטת רגל, כך אמרו בחודש שעבר גורמים הבקיאים בסוגיה.

עתה נראה, כי מצבה החמיר.

 

החברה מעסיקה כ-32 אלף עובדים ונחשבת ליצרנית ציוד הטלפון הגדולה ביותר בצפון אמריקה. עם זאת, מאז ימי בועת ההייטק, לא הצליחה נורטל להתאושש ורשמה הפסדים כבדים של מיליארדי דולרים, שהחמירו במשבר הכלכלי האחרון.

 

מאז שהמנכ"ל הנוכחי, מייק זפירובסקי, נכנס לתפקידו ב-2005, הפסידה החברה כמעט 7 מיליארד דולר. בשנה האחרונה הפסידה נורטל 97% משווי השוק שלה, לאחר שלקוחותיה צמצמו את ההוצאות ועברו לטכנולוגיות חדשות יותר, של סיסקו ושל יריבות אחרות. הביקוש לציוד של נורטל, שהתבסס בעיקר על טכנולוגיית CDMA ישנה יותר, החל להיחלש עם מעבר הלקוחות למערכות מהירות יותר.

 

זפירובסקי, 55, ניסה להחיות את החברה, באמצעות ניקוי דפי המאזנים וצמצום כוח האדם ב-18% מאז שנכנס לתפקידו.

 

נראה כי ההתפתחויות בנורטל הן חלק מהסיבות להחרפת הירידות גם בבורסה בת"א, היום, לקראת סיום המסחר, שכן לנורטל קשרים עסקיים עם חברות ישראליות לא מעטות.

 

במסחר בגרמניה ירדה המניה ב-5.93 סנט ארה"ב, או 19%, לשווה הערך של 2.07 סנט, ממחיר הסגירה של 32 סנט אתמול בארה"ב. המניה נסחרה ב-30.8 סנט, נכון לשעה 12:30 בצהריים בפרנקפורט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x