$
שווקי חו"ל

בניגוד לציפיות: דויטשה בנק הפסיד 6.3 מיליארד דולר ברבעון הרביעי

ההפסד נבע בין היתר מהפסדים הקשורים למסחר בנירות ערך שבוצע בחטיבותיו השונות. ההפסד למניה הסתכם ב-1.3 דולר לעומת צפי לרווח של 1.08 דולר למניה

ענת ציפקין 13:0314.01.09

דויטשה בנק, הבנק הגדול בגרמניה, מדווח הבוקר על הפסד של 4.8 מיליארד יורו (כ-6.3 מיליארד דולר) ברבעון הרביעי, בעיקר בעקבות הפסדים הקשורים למסחר בנירות ערך שבוצע בחטיבותיו השונות. ההפסד למניה הסתכם ב-1.3 דולר לעומת צפי לרווח של 1.08 דולר למניה.

 

על פי הודעת הבנק,

ההפסד משקף את העליה בהיקף ההפרשות לחובות המגובים על ידי נכסים מבוטחי אג"ח והפרשות אחרות. עוד נמסר בהודעה כי "ההפסדים משקפים תנאים לא רגילים של השוק הפיננסי, שהשפיעו לשלילה על התוצאות של הבנק, ובאו לידי ביטוי בהיקף הכנסותיו ופעילותו העיסקית".

 

עוד הוסיף הבנק בהודעתו כי עיקר ההפסדים מגיעים מהיחידות העסקיות של הבנק העוסקות במסחר בניירות ערך ובנגזרים.  בשנת 2008 הפסיד הבנק כ-3.9 מיליארד יורו לאחר מס. בנוסף, מעדכן הבנק כי להערכתו יעמוד יחס הלימות ההון הראשוני של הבנק בסוף הרבעון הרביעי על כ-10%, במסגרת היעדים שהציב לעצמו הבנק.

 

הבנק מוסיף כי הוא נוקט בפעולות שונות שמטרתן להוריד את חשיפתו להלוואות ממונפות, ומוסר כי בסוף הרבעון השלישי הסתכמה חשיפת הבנק בכ-11.9 מיליארד יורו, זאת לעומת מיליארד יורו בלבד בסוף הרבעון הרביעי. עוד מסר הבנק בהודעה כי הוא פועל לצמצם את היקף ההלוואת לסקטור הנדל"ן שהוא מעניק. בסוף הרבעון השלישי עמד היקף הלוואות אלו על כ-8.4 מיליארד יורו, זאת לעומת כ-3 מיליארד יורו בסוף הרבעון הרביעי. מניית הבנק נפלה בכ-8% בבורסת פרנקפורט עם פירסום ההודעה, אולם כעת מתמנת הירידה לכ-6% בלבד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x