$
שווקי חו"ל

אזהרת רווח שנייה לוולטייר

כתוצאה מהירידה בהכנסות, הודיעה החברה כי ההפסד הנקי המתואם שלה יעמוד על 7-10 סנט למניה, לעומת הצפי הקודם שניתן לפני שלושה חודשים, ובו הודיעה החברה כי תרשום הפסד נקי בגובה 2-8 סנט למניה

שי אספריל 12:2113.01.09
שנת 2007 היתה שנה טובה עבור חברת וולטייר. החברה, אשר הונפקה באותה השנה בנאסד"ק, נחשבה בעיני רבים לאחת מחברות ההייטק המבטיחות בישראל. אולם כפי ששנת 2007 היתה טובה לרבים, הגיעה 2008 ופגמה ברושם שנוצר שנה קודם.

 

וולטייר, הפועלת מהרצליה, הודיעה אתמול בלילה כי בשל
ההאטה הכלכלית היא צופה לרשום ברבעון הכנסות בגובה 12.8-13.3 מיליון דולר, זאת לעומת הצפי הקודם שעמד על 14-16 מיליון דולר. ההכנסות הצפויות עתידות להיות נמוכות בכ-25% מאלה שנרשמו ברבעון הרביעי של 2007.

  

כתוצאה מהירידה בהכנסות, הודיעה החברה כי ההפסד הנקי המתואם שלה (שאינו כולל הפחתות חד פעמיות והוצאות בגין אופציות שניתנו לעובדים) יעמוד על 7-10 סנט למניה, לעומת הצפי הקודם שניתן לפני שלושה חודשים, ובו הודיעה החברה כי תרשום הפסד נקי בגובה 2-8 סנט למניה. החברה אף הודיעה כי נכון לסוף הרבעון הרביעי של 2008 קופתה צפויה להכיל 55 מיליון דולר במזומנים ושווי מזומנים, זאת לעומת 58 מיליון דולר בסוף הרבעון הקודם.

 

וולטייר, אשר מפתחת מתגים ונתבים המיועדים להגביר את מהירות שליפת הנתונים ממערכת המחשוב הארגונית, מעסיקה כ- 185 עובדים, זאת לאחר שבשלושת החודשים האחרונים ביצעה החברה פיטורים הדרגתיים של כ- 10% מעובדיה. לצד זאת הודיעה החברה כי לאחרונה החלה ליישם קיצוצי שכר רוחביים.

  

התקופה הקשה של וולטייר החלה כבר לפני חצי שנה, עם פרסום דו"חות כספיים פושרים לרבעון השני. באותו היום הודיעה החברה כי ברבעון השלישי תרשום הכנסות בגובה 17-18 מיליון דולר, לעומת צפי האנליסטים שחזה כי החברות תציב בשורה העליונה רף של כ-20 מיליון דולר. אולם האכזבה לא נסתיימה שם. בתחילת אוקטובר הודיעה החברה כי לא תעמוד בתחזית המונמכת שסיפקה. מספר שבועות לאחר מכן חשפה כי ברבעון השלישי רשמה הכנסות בגובה 14.6 מיליון דולר בלבד וסיפקה תחזית הכנסות בגובה 14-16 מיליון דולר לרבעון הרביעי, בה לא תעמוד החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x