$
בורסת ת"א

בלעדי: ישיר מציע לסוכנים בונוס גבוה על גיוסים לקופות

חברת קופות הגמל של ישיר תעניק לסוכנים 10,000 שקל על כל מיליון שקל שיגייסו

הדר רז 07:3123.12.08

חברת קופות הגמל של ישיר בית השקעות מנסה להגדיל את היקף גיוסי סוף השנה לקופות הגמל שהיא מנהלת על ידי תמריצים חסרי תקדים לסוכני הביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מציעה לחלק מסוכניה 10,000 שקל עבור כל מיליון שקל שיגויסו לקופות הגמל שלה (מדובר בקופות גמל, קרנות השתלמות וקופות

מרכזיות לפיצויים). המבצע בתוקף עד סוף השנה, אך החברה מתנה אותו בכך שאם לאחר שנה ייפדו יותר מ־15% מהכסף שגויס, הסוכן יחזיר חלק יחסי מהבונוס.

 

אנשי שוק ההון שמורגלים במבצעי מכירות לסוכנים מספרים כי המבצע הנוכחי הוא חסר תקדים בענף. חברות קופות הגמל של ישיר בניהולו של גיל ויסמן סבלו גם הן, כמו יתר הענף, מפדיונות רבים מתחילת השנה. בסוף 2007 היה היקף הנכסים של קופות ישיר כ־7.8 מיליארד שקל, בעוד היום הוא מסתכם בכ־6 מיליארד שקל.

 

ביום חמישי נודע כי הופסקו המגעים בין ישיר לבין בית ההשקעות פסגות בנושא מכירת קופות הגמל של ישיר לפסגות. לפי הסיכום בין הצדדים, נוסחת התשלום תהיה לפי יחס של 3%–3.3% על היקף הנכסים ובכפוף לבדיקת נאותות. המחיר האחרון שעליו דובר היה כ־180 מיליון שקל. עם תום בדיקת הנאותות הודיע פסגות כי הוא מעוניין להפחית את המחיר. גורמים המקורבים לעסקה ציינו שהיו אי־הסכמות בנושאי אי־תחרות ואופן מימון העסקה.

 

מישיר נמסר כי "ישיר פועלת בשיטת תגמול מבוסס תוצאות, ופועלת לטובת הצטרפות עמיתים לקופות החכמות, אך אינה דנה באופי התגמול מעל דפי העיתון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x