$
בורסת ת"א

פרסום ראשון: פיצוץ במו"מ לרכישת קופות הגמל של ישיר בית השקעות

נפסקו המגעים בין פסגות לישיר בית השקעות למכירת קופות הגמל של ישיר, שהיקפן עומד על כ-6 מיליארד; אם העסקה היתה יוצאת לפועל היה בית ההשקעות פסגות הופך למנהל קופות הגמל הגדול בישראל יחד עם כלל ביטוח

הדר רז 09:2818.12.08

הופסקו המגעים בין ישיר בית השקעות, המוחזקת על ידי ביטוח ישיר, לבין בית ההשקעות פסגות בנושא מכירת קופות הגמל של ישיר שהיקפן כ-6 מיליארד שקל לבית ההשקעות פסגות, בניהולו של רועי ורמוס.

 

את המשא ומתן מטעם פסגות ניהל אריק שטיינברג – יו"ר פסגות. לפי הסיכום אליו הגיעו

הצדדים במסגרת המשא ומתן הוחלט כי נוסחת התשלום תהיה לפי יחס של 3% - 3.3% על היקף הנכסים ובכפוף לבדיקת נאותות. בתחילת המשא ומתן היקף הנכסים היה כ-7.2 מיליארד שקל ולכן דובר על תשלום של כ-220 מיליון שקל עבור הקופות.

 

עם זאת, בעקבות המשבר בשווקים היקף הנכסים המנוהלים על ידי ישיר בקופות הגמל התכווץ לכ-6 מיליארד שקל, כך שלמעשה המחיר האחרון עליו דובר היה תשלום של כ-180 מיליון שקל.

 

לפני כשבוע הסתיימה בדיקת הנאותות ובית ההשקעות פסגות הודיע לישיר כי בעקבות ממצאים שהתגלו במהלך הבדיקה הם רוצים להפחית את המחיר. גורמים המקורבים לעסקה ציינו גם שהיו אי הסכמות בנושאי אי תחרות ולגבי אופן מימון העסקה. בישיר הודיעו הבוקר כי המגעים מופסקים.

 

במהלך שנת 2007 רכשה ישיר בית השקעות את קופות הגמל של בנק הבינלאומי שניהלו נכסים בהיקף של יותר מ-7 מיליארד שקל ובתמורה עליהם שילמה החברה כ-250 מיליון שקל .

 

בית ההשקעות פסגות נמצא בבעלות קרן יורק ומנהל כ-20 מיליארד שקל בקופות הגמל שבבעלותו. במידה והעסקה היתה יוצאת לפועל היה בית ההשקעות הופך למנהל קופות הגמל הגדול בישראל ביחד עם כלל ביטוח. בפסגות סירבו להתייחס לנושא.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x