$
בורסת ת"א

בלעדי: בית ההשקעות פסגות הקים סוכנות ביטוח בבעלות מלאה

הסוכנות שנקראת אומגה תציע מוצרים של חברות שונות לעמיתי פסגות וללקוחות נוספים

הדר רז 07:1216.12.08

בית ההשקעות פסגות בבעלות קרן יורק ובניהולו של רועי ורמוס הקים סוכנות ביטוח בתוך בית ההשקעות ובבעלות מלאה שלו שנקראת "אומגה", כך נודע ל"כלכליסט".

 

הסוכנות הוקמה כחלק מהאסטרטגיה של פסגות להציע מוצרי ביטוח בנוסף למוצרים שמציע בית ההשקעות, ומתוך התמקדות והרחבת

פעילות החיסכון ארוך הטווח שלו. סוכנות הביטוח מציעה מוצרים של חברות שונות לעמיתי פסגות וללקוחות נוספים.

 

חברת קופות הגמל של פסגות השלימה השנה את רכישת קופת הגמל הגדולה גדיש שהיקף נכסיה הוא כ־20 מיליארד שקל מחברת גד גמולים שבשליטת בנק הפועלים תמורת 670 מיליון שקל. מאז הפך פסגות לאחד הגופים המובילים בענף עם היקף נכסים של כ־20 מיליארד שקל בענף הגמל.

 

בית ההשקעות נמצא במשא ומתן עם חברת ביטוח ישיר לרכישת קופות הגמל של ישיר בית השקעות שהיקף הנכסים שלהן הוא כ־6 מיליארד שקל. אם העסקה תושלם, יהפוך פסגות לגוף הגמל הגדול בישראל עם כלל גמל.

 

כחלק מהאסטרטגיה להרחבת פעילות החיסכון ארוך הטווח של פסגות השלימו השבוע חברת הביטוח איילון ופסגות את עסקת ההשקעה של פסגות בחברת מגן, החברה־בת של איילון ביטוח המנהלת את קרן הפנסיה "מגן זהב", שבמסגרתה תהפוך פסגות לבעלת 20% במגן. פסגות שילמה כ־5 מיליון שקל עבור המניות במגן, תשלום המשקף לה שווי של 20 מיליון שקל (לפני הכסף).

 

כמו כן, איילון העניקה לפסגות אופציה להגדלת חלקה לכדי 49% בתוך שלוש שנים כנגד השקעה נוספת שעתידה להסתכם בכ־16 מליון שקל בחברה המנהלת, המשקפים לחברה שווי עתידי של כ־28 מיליון שקל "לפני הכסף".

 

היקף הנכסים המנוהלים בבית ההשקעות פסגות, שהוא בית ההשקעות הגדול בישראל, מסתכם בכ־77 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x