שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אלון USA רוצה להנפיק את רשת חנויות הנוחות ותחנות התדלוק בארה"ב

מפעילת בתי הזיקוק בארה"ב, שבשליטת דודי ויסמן ושרגא בירן, מעוניינת להנפיק את פעילות החברה הבת Alon Brands כחברה נפרדת. בחברה טוענים כי בשלב זה הם רק מכינים את 'הבירוקרטיה' לקראת עיתוי טוב יותר בשווקים

סיון איזסקו 19:4708.12.08

 אלון USA, שבשליטת דודי ויסמן ושרגא בירן, הגישה תשקיף להנפקה ראשונה של מניותיה של החברה הבת Alon Brands - המרכזת את פעילות תחנות התדלוק וחנויות הנוחות של החברה.

 

לדברי גורNים המקורבים לאלון USA, הגשת התשקיף אינה מהווה סימן לכוונה להוציא את ההנפקה לפועל בעיתוי

בעייתי זה בשווקי ההון, אלא זה נעשה מתוך כוונה לסיים את הבירוקרטיה הקשורה להנפקה, כך שבעיתוי המתאים, תהיה החברה מוכנה להנפקה.

 

החתמים להנפקה הם קרדי סוויס ומריל לינץ'. החברה לא פרסמה את היקף הגיוס, אולם, לצורך חישוב העמלה לרשות ניירות ערך האמריקאית, היא רשמה כי שיעור הגיוס המקסימאלי יעמוד על 100 מיליון דולר. החברה לא ציינה איזה נתח ברצונה להנפיק או באיזה שווי.

 

מהתשקיף עולה, כי החברה הינה הזכיינית הגדולה ביותר של רשת 7-Eleven המפעילה רשת חנויות נוחות בארה"ב. החברה מפעילה 306 חנויות וכן כאלף תחנות תדלוק בזכיינות, תחת המותג FINA.

 

עוד עולה מהתשקיף, כי במחצית הראשונה של השנה, רשמה החברה הפסד נקי של 3.7 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 5.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הונה העצמי מסתכם בכ-113 מיליון דולר ובקופתה כ-5.4 מיליון דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x