$
שווקי חו"ל

פילת טכנולוגיות תימחק מהמסחר בלונדון

על רקע מאבקי השליטה, התפטרות המנכ"ל הקודם ומינוי דב גולדשטיין כמחליף, הוסכם בין בעלי המניות על מחיקת החברה מהמסחר בלונדון והמשך המסחר בתל אביב בלבד

ענת ציפקין 09:0707.12.08

סוף שבוע סוער עבר על נושאי המשרה הבכירים בפילת טכנולוגיות. על רקע מאבקי השליטה המתנהלים בחברה, כונסה ביום חמישי אסיפת בעלי המניות לדון בעתידה של החברה, קרי האם למחוק אותה מהמסחר ב-AIM. בנוסף, התבקשו בעלי המניות לאשר את מינוי נציגיהם של בעלי השליטה לדירקטורים בחברה.

 

בחודשים האחרונים מתנהלים מאבקים בין בעלי המניות השונים בחברה, שבמהלכם התפטר מנכ"ל החברה דיוויד ספירו מתפקידו, בשל דרישת בעלי המניות בחברה לבצע שינויים בדירקטוריון. המהלכים אותם ביקשו גו.די.אם (5.3%) ואלפא ערך 1 (9.2%) לבצע הובאו לאישור האסיפה ביום חמישי. דרישתם למינויו של דב גולדשטיין, יו"ר ומנכ"ל גו.די.אם לדירקטור בפילת טכנולוגיות עברה, וכך גם מינויו של גבי דישי (מנהל שותף באלפא ערך 1) לחבר דירקטוריון. בתוך כך, לא קיבלו בעלי המניות של פילת טכנולוגיות את דרישתם של גו.די.אם ואלפא ערך 1 להדיח מתפקידם את מזכיר החברה, חיים הלפגוט, והדירקטור טרוור טולן. כעת, לאחר התפטרותו של המנכ"ל דיוויד ספירו, מבקש מיכאל צוקרמן, יו"ר הדירקטוריון הנוכחי של פילת טכנולוגיות, המחזיק ב-;12.5% במניותיה, למנות את עצמו גם למנכ"ל החברה, וכצפוי גם החלטה זו התקבלה.

 

במקביל, החליטו בעלי המניות למחוק את החברה מהמסחר בבורסת ה-AIM בלונדון, כך שהחברה תמשיך להיסחר רק בבורסת תל אביב. פילת טכנולוגיות נסחרת בלונדון לפי שווי שוק של כ-1.2 מיליון ליש"ט , ובת"א לפי שווי שוק של כ-16 מיליון דולר. את הרבעון השלישי של השנה סיימה החברה עם הכנסות בהיקף 2.1 מיליון ליש"ט והפסד נקי של 90 אלף ליש"ט. בתוך כך, קיבלה בשבוע שעבר פילת טכנולוגיות הצעה לרכישת מלוא אחזקותיה בחברות בנות שלה הפועלות באירופה וצפון אמריקה, תמורת 6 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x