שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עילדב הגדילה אחזקתה במדטכניקה ל-41%

חברת ההשקעות השלימה רכישת מניות בסכום של 21 מיליון שקל, לאחר שבינואר רכשה את השליטה במדטכניקה, העוסקת במכשור וציוד רפואי. סמנכ"ל הכספים: רכישת המניות מהווה עבור עילדב השקעה ארוכת טווח ומבטאת את ביטחוננו בחברה

גולן חזני 21:3627.09.08

המשבר בשוק ההון הביא בשבועות האחרונים כמה חברות להגיש הצעות רכש עבור חברות-בנות שלהן. קבוצת דלק, למשל, יצאה בהצעת רכש ל־10% ממניות דלק נדל"ן, ורבוע כחול ביקשה למחוק את רבוע נדל"ן מהבורסה.

 

חברה נוספת שהגדילה את אחזקותיה בחברה־בת היא עילדב השקעות, בניהולו

של רוני שטרנבך, שרכשה בינואר את השליטה (31.3%) במדטכניקה עם משפחת טאובר (14.9%). עילדב השלימה לאחרונה מהלך של רכישה נוספת של מניות מדטכניקה בסכום של כ-21 מיליון שקל והגדילה את אחזקותיה במדטכניקה ל-41%, ואילו משפחת טאובר מחזיקה כעת 15% מהחברה־בת. ל"כלכליסט" נודע כי המימון לרכישה הגיע משני בנקים ישראליים.

 

האחזקה הנוכחית נוצרה גם כתוצאה מכך שמדטכניקה ביצעה רכישה חוזרת של מניותיה בסכום של כ־7 מיליון שקל ומשפחת טאובר רכשה מניות נוספות בסכום של כמיליון שקל. לדברי אבי קליינר, סמנכ"ל הכספים של עילדב השקעות: "רכישת המניות מהווה עבור עילדב השקעה ארוכת טווח, ודווקא בתקופה של סערה בשווקים הפיננסיים מבטאת את הערכתנו וביטחוננו בחברה, בעובדיה ובהנהלתה בראשות מר ישראל טאובר. להערכתנו, תשכיל החברה להמשיך ולצעוד קדימה, תוך ניצול הפוטנציאל העצום הקיים בחברה ובתחום פעילותה".

 

מדטכניקה פועלת בתחום היבוא, השיווק, ההפצה ומתן השירות בענף המכשור והציוד הרפואי, כגון מכשור הדמיה, מכשור אבחנתי, ציוד כירוגי, ציוד אופטי וציוד אנליטי. החברה, הנחשבת לגדולה בארץ בתחומה, חוגגת בימים אלו 50 שנה להיווסדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x