$
בורסת ת"א

מעברות מוכרת את השליטה במטרנה לאסם

מעברות מוכרת 51% ממטרנה לאסם בתמורה למחיר של 151.5 מיליון שקלים, המשקף שווי של 297 מיליון שקלים למטרנה

ישראל הס 09:5014.09.08

הבוקר הודיעה חברת מעברות, המחזיקה בבעלותה את חברת מטרנה, על עסקה בדבר מכירת השליטה במטרנה לחברת אסם, המוחזקת בשליטת נסטלה. החברה התקשרה בהסכם זה כבר ביום ו' לאחר מזכר הבנות שנחתם בין החברות ב-23 לאוקטובר 2007.

 

במועד סגירת העסקה תשלם אסם למטרנה כ-151.5 מיליון

שקלים שהם כ-51% מהבעלות בחברת מטרנה. על פי ההסכם יקימו שני הצדדים שותפות מוגבלת שתפעל בישראל בתחום פיתוח וייצור מזון לפעוטות ובתחומים נושקים משלימים. בנוסף קיבלה אסם אופציית CALL לרכוש ממטרנה את 49% הנותרים בחברה. אופציה זו תוכל החברה למממש החל מ-10 שנים לאחר סגירת העסקה ועד 15 שנים ממועד סגירת העסקה.

 

למטרנה, לעומת זאת, ניתנה אופציית PUT בה תוכל לחייב את אסם לרכוש ממעברות את 49% הנותרים במטרנה. מימוש האופציה יכול להיעשות מתום השנה הרביעית ועד תום השנה ה-14, ממועד השלמת העסקה.

 

מבנה העסקה מורכב כך, שנסטלה רכשה 51% מהקניין הרוחני - כולל ידע וזכויות - במותג מטרנה תמורת 97.2 מיליון שקלבמבנה עסקה כזה תוכל מטרנה להשתמש בטכנולוגיה של נסטלה תמורת העברת תמלוגים. "מבנה העסקה יאפשר לנו ליהנות מכל הידע והטכנולוגיה של נסטלה, שהיא החברה הגדולה בעולם בתחום מזון התינוקות ומשם גם החלה את דרכה", הסביר פנחס קימלמן, משנה למנכ"ל אסם לענייני כספים.

 

נסטלה העולמית הכריזה בעבר על כוונתה להעמיק את הפעילות בתחום ההזנה ולהיות שחקן מוביל באמצעות nestle nutrition בקטגוריות שונות, בהן הזנת ילדים. רכישת גרבר תמורת 5.5 מיליארד דולר היתה חלק מההוצאה לפועל של אסטרטגיה זו.

 

בהקשר זה ציין יגאל גלי, מנכ"ל מעברות, כי אחת המטרות של המכירה מבחינתם היא להגדיל את שוק מזון התינוקות בישראל. "80% מהשוק היום הוא תחליפי חלב אם, ורק היתר מוצרים כמו דייסות, מחיות ועוד", אמר גלי.

 

מעברות תעשה זאת באמצעות פיתוח מוצרים לילדים גדולים יותר, כמו מטרנה ביג וביסקוויטים, שכבר הושקו, ועוד מוצרים שיפותחו בין היתר על ידי נסטלה. שוק תחליפי חלב האם בישראל מגלגל היום כ־310 מיליון שקל בשנה בשוק המבורקד ובסך הכל כ-400 מיליון שקל, ומטרנה מחזיקה ביותר מ-50% ממנו. 

 

פעילות מטרנה באמצעות השותפות תבוצע מהמפעל בעמק חפר הממוקם על שטח חכור של קיבוץ מעברות, על פי הסכם שכירות במשך תקופה שלא תפחת מ-15 שנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x