$
בורסת ת"א

מזור קיבלה FDA למערכת ה-C-Insight

בעקבות האישור יתאפשר שחרור של כספי האג"ח בהיקף של כ-15 מיליון שקל והעברתם לחברה

הדר רז 17:2117.08.08

חברת המכשור הרפואי מזור קיבלה אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) לשיווק מערכת ה-C-Insight , מערכת מבוססת תוכנה המאפשרת הדמיה תלת-ממדית בחדרי ניתוח. מניית החברה עולה כעת ב-9%, לאחר שירדה ב-33% מתחילת השנה (לא כולל הזינוק של היום).

 

אחת המשמעויות של קבלת
האישור עבור מזור, מעבר לאפשרות לשווק את המערכת בארצות הברית, קשורה להנפקת אגרות החוב שלה. החברה גייסה 15 מיליון שקל בנובמבר 2007 באמצעות הנפקת אגרות חוב והתנאי לשימוש בכסף היה קבלת אישור FDA ל – C-Insight או למוצר אחר של החברה. למרות שמזור קיבלה אישורי FDA נוספים, מזור הגדירה את קבלת ה-FDA למכשיר ה- C-Insight כתנאי לקבלת כספי האג"ח.

 

ה- C-InSight היא מערכת הדמיה מבוססת תוכנה המאפשרת הדמיה תלת ממדית עדכנית בזמן ניתוח, בהתבסס על תשתית מערכות הדמיה דו-ממדיות (C-Arm) המצויות על פי רוב בחדרי הניתוח. חדרי הניתוח שמעוניינים במכשירים שמספקים תמונה תלת מימדית משתמשים במכשירים שמשווקים כיום על ידי GE, סימנס ומטרוניקס ועולים בין 500 ל- 800 אלף דולר. ה- C-Insight מציג תמונה תלת מימדית על בסיס מערכת ה- C-Arm הקיימת בעלות של 50-80 אלף דולר למערכת.

 

מזור עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מכשירים רפואיים לתמיכה בפרוצדורות כירורגיות בתחום האורטופדיה והנוירוכירורגיה והיא נסחרת בשווי של 101 מיליון שקל. בעלי העניין העיקריים בה הם אמ.בי. וונצ'ר (23%), מגדל (8.94%), דור וונצ'רס (7.24%) וג'ונסון & ג'ונסון (7.05%).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x