$
בורסת ת"א

מודי'ס מעלה הדירוג לפרטנר

וחברת סלקום זוכה לכתבה אוהדת באתר-Motley Fool שממליצה על סלקום בעיקר בזכות הדיבידנדים שהחברה מחלקת

אמיר טייג 15:2208.07.08

שתי חברות הסלולר הישראליות זכו בימים האחרונים להבעת אמון מרשימה מאוד מקרב המשקיעים הזרים. חברת הדירוג הבינלאומי מודי'ס העלתה את דירוג הסיכון של חברת פרטנר לרמה Baa3, הנחשבת בעולם דרגת השקעה (Investment grade). רמת סיכון זו מאפשרת לראשונה לחברות ביטוח וקרנות פנסיה זרות

לרכוש את מניית פרטנר כהשקעה ארוכת טווח. מודי'ס העניקה תחזית הדירוג יציבה.

 

מנגד, סלקום זכתה להבעת אמון יוצאת דופן של אתר Motley Fool, הנחשב אחד האתרים המובילים בעולם בבחירת מניות. האתר המליץ על 4 מניות דיבידנדים, והן מיקרוסופט, פרוקטר אנד גמבל, חברת הצעצועים מטל וסלקום. הכתבה פורסמה ביום רביעי לפני שבוע, ומאז עלתה מניית סלקום בארה"ב בשיעור של 5.4%. ביום שני בלילה זינקה המניה ב-4.2% בתוך שהיא מרכזת מחזור מסחר כפול מהממוצע.

 

בכתבה ב-Motley Fool ממליץ הכתב ג'יימס ארלי על סלקום, בעיקר בשל תשואת הדיבידנד שהיא מספקת למשקיעים שלה. תשואה זו להערכתו עומדת על 9% בשנה, דבר אשר הופך את ההשקעה בחברה לכדאית מאוד עבור משקיעים בעלי אורך נשימה ארוך אשר ייהנו מתשואה מינימלית ברמת סיכון נמוכה. הוא מציין כי חברות כמו סלקום, אשר מחויבות לחלוקת דיבידנדים, מנוהלות טוב יותר לאורך שנים שכן אינן יכולות להרשות לעצמן חוסר יעילות שתפגע ברווח. הוא ממליץ להשקיע במניות מסוג סלקום כחלק מהחיסכון לפנסיה, וזאת תוך כדי ניצול כספי הדיבידנדים לאורך השנים כדי לרכוש מניות נוספות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x