$
שווקי חו"ל

ארה"ב: נעצרו שני מנהלים לשעבר בבר סטרנס

ראלף קיופי ומתיו טאנין יעמדו לדין פלילי, בחשד שלא מסרו למשקיעים פרטים לגבי הסיכונים בשוק משכנתאות הסאב-פריים

סוכנויות הידיעות 15:3119.06.08

הרשויות הפדרליות בארצות הברית דיווחו כי משטרת ניו יורק עצרה שני מנהלים לשעבר בבנק ההשקעות בר סטרנס שקרס ב-2007, והם יועמדו לדין פלילי. החשודים הם ראלף קיופי ומתיו טאנין, מנהלים לשעבר בקרנות גידור של הבנק.

 

גורמים רשמיים מסרו לסוכנות הידיעות אי-פי כי המנהלים לשעבר

חשודים שהונו משקיעים בכך שלא מסרו להם פרטים לגבי הסיכונים שבשוק משכנתאות הסאב-פריים. נגד השניים התקיימה חקירה בשנה האחרונה.

 

מדובר במעצרים הראשונים שנעשו במסגרת חקירה הנערכת בארצות הברית, בחשד כי בנקים וחברות משכנתאות הונו לקוחות אשר השקעותיהם מגובות משכנתאות הסאב-פריים, קרסו. עד עתה, קיופי וטאנין הם המנהלים הבכירים ביותר בוול סטריט שנגדם יוגשו כתבי אישום בעקבות משבר הסאב-פריים.

  

התביעה טוענת כי השניים אמרו למשקיעים כי שתי קרנות הגידור שלהם לא צפויות לקרוס, בעוד בחדרי חדרים אמרו לעמיתים בעבודה כי הם מודאגים מאוד מסיכויי ההשרדות של הקרנות.

 

לפי "וול סטריט ז'ורנל", השניים שלחו אי מיילים בהם מופיעים רמזים כי הקרנות עומדות בפני הסתבכות, וזאת ארבעה ימים לפני שאמרו למשקיעיהם כי אינם חוששים לגבי ההשקעות שביצעו.

 

הקרנות קרסו בשל חשיפה גבוהה למשכנתאות מגובות סאב-פריים. המשקיעים הפסידו כ-1.6 מיליארד דולר. הקריסה של קרנות הגידור ביוני 2007, בנוסף לשאלות שעלו בקשר לדרג הניהולי של הבנק ויכולת החיזוי שלהם, הובילו לבסוף לחילוצו של הבנק הקורס על ידי ג'יי.פי. מורגן צ'ייס. החברה עברה משבר נזילות חמור ונשאבה לג'יי.פי במחירי הפסד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x