שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המלצות ואזהרות

השקעה טובה למי שלא מאמין בשקל

בית ההשקעות פסגות ממליץ על מניית אלוני חץ, בין היתר כדי להגן מפני חולשת השקל בעתיד. המלצתם למניייה עומדת על מחיר יעד של 16.4 שקלים אך לא למי שמאמין בהמשך התחזקות השקל

פסגות 13:0604.06.08

אלוני חץ היא חברת אחזקות נדל"ן גלובלית, שאחזקותיה נמצאות במספר מדינות הפועלות במטבעות שונים. לאור התחזקות השקל מול כלל המטבעות בהן פועלת החברה, ירד שווייה השקלי של החברה, זאת ללא פגיעה אמיתית בפעילות אחזקותיה. מניית החברה רשמה ירידות חדות בימים האחרונים, ולהערכתנו התחזקות

השקל הינה סיבה מרכזית לכך.

 

למרות הירידה בשווי השקלי של החברה, היא עדיין נסחרת בדיסקאונט סחיר גבוה של 28% ודיסקאונט כלכלי של 38% (לפי מחיר יעד של 12.9 שקל לאמות), כך שהמניה עדיין נסחרת משמעותית מתחת לשווייה. נדגיש כי המודל שלנו כבר משקלל בתוכו את ירידת שערי המטבעות והשפעתה על הונה העצמי של החברה וכן השפעה בסך 50 מיליון שקל בשל עליה צפויה בהוצאות המימון של החברה ברבעון השני בעקבות עליית המדד. החברה נסחרת בכ-34% מתחת להונה העצמי, אך הון זה צפוי לרדת במעל ל-100 מיליון שקל, ולפי יחס זה החברה תיסחר בכ-25%-30% מתחת להונה העצמי.

 

הדוח לרבעון הראשון של אמות היה בהחלט חיובי. בטווח הארוך החברה רואה את המזרח הרחוק כיעד הצמיחה העיקרי ולכן הקימה קרן השקעות עם שותף בינלאומי בעל ניסיון רב באזורים אלו. הקרן תשקיע מאות מיליוני דולרים בויאטנם ובתאילנד, מדינות בהן הפוטנציאל הוא רב. הפוטנציאל בויטנאם בולט במיוחד לאור רמת פיתוח נמוכה הרחוקה מלספק את צרכי הצמיחה הצפויה במדינה בעשור הקרוב. נציין גם את ההשקעה המהותית הצפויה לחברה בהודו.

 

נציין גם את העסקה שהחברה ביצעה בחודש שעבר בשבדיה בה הושקעו 82.5 מיליון שקל בנכסים מניבים הצפויים להניב תשואה של 8.25%, כאשר הוצאות המימון הספציפי לנכסים נעשו בריבית של 5.5%. המרווח, בעיקר בימים כאלה, בהחלט מכובד.

 

אז למה אנחנו חושבים שאלוני היא השקעה דפנסיבית נגד השקל? כפי שציינו, גם ברמות שערי החליפין היום החברה זולה. לחברה חשיפה גדולה למט"ח, אך להערכתנו המשך התחזקות השקל צפוי פחות להשפיע על מחיר המניה, הואיל והמחיר כבר מגלם פגיעה חזקה בחברה בגין הסיבה הזו. במידה וסל המטבעות בו פועלת החברה, ובעיקר הפר"ש, יעלה, הדבר אמור להתבטא באופן ברור במניית אלוני חץ.

 

נדגיש כי מי שמאמין כי בטווח הקצר השקל ימשיך להתחזק, לא מומלץ לו להיכנס כרגע למניה.

 

עוד נדגיש, כי מלבד "משחק המטבעות", מדובר בחברה עם נכסים איכותיים, תוכניות השקעה מעניינות לשנים הבאות והנהלה איכותית שיודעת להניב ערך לאורך זמן, כך שבטווח הארוך אנו בהחלט מרגישים נוח עם השקעה בחברה.

 

אנו משמרים המלצת תשואת יתר במחיר יעד של 16.4 שקל וממליצים לכל מי שמאמין כי השקל עשוי להיחלש מול מטבעות הפעילות העיקריים של החברה, להצטייד במנייה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x