$
בורסת ת"א

המהלך המפתיע של אוהד מראני: השתלטות עוינת של אלומות על ספרינט

שלשום פרסמה גילאון כי עסקת מכירת בית ההשקעות ספרינט לקבוצת אלומות מבוטלת. אבל אתמול, במפתיע, אספה אלומות מניות בבורסה, רכשה מגילאון את אחזקותיה ובסך הכל השקיעה 12.5 מיליון שקל

גולן חזני והדר רז 08:3614.05.08

רק שלשום דיווחה חברת גילאון, שבשליטת ארקדי גאידמק, ומנוהלת על ידי הדר שמיר ומנשה גלייזר ומחזיקה כ־31% בבית ההשקעות ספרינט, כי המשא והמתן למכירת האחזקות בספרינט לבית ההשקעות אלומות עלה על שרטון.

 

אבל היה מי שלא אהב את הרעיון. בית ההשקעות אלומות החל אתמול ברכישה

אינטנסיבית של 13.2% ממניות ספרינט במסגרת המסחר בבורסה ומחוץ לבורסה במחיר של 14 אגורות ובעלות כוללת של 3 מיליון שקל. המניה זינקה ב־11% וריכזה מחזור של 1.7 מיליון שקל. המהלך בוצע על רקע סירובם של ברוך ציבין ומיכה מלכה, מנהלי ספרינט שמחזיקים יחד בכ־17% ממניות החברה, לחתום על חוזה חדש תחת בעל השליטה החדש.

 

אלומות, שביקשה להשתלט על ספרינט, פעלה בשתי חזיתות: איסוף המניות בבורסה לצד חתימה על הסכם רכישת המניות מגילאון (31%), אף שרק אתמול הודיעה גילאון כי מזכר ההבנות בין השתיים בוטל.

 

להפתעת המשקיעים, עם סיום המסחר בבורסה דיווחה גילאון על השלמת העסקה שבמסגרתה תמכור את אחזקותיה בספרינט תמורת 9.5 מיליון שקל, שיניבו לגילאון רווח של כ־6 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי אלומות מתכוונת להשתמש בפלטפורמה של ספרינט כחברה ציבורית ובכוונתה למזג את הפעילות של שני בתי ההשקעות.

 

אוהד מראני, יו"ר אלומות, אמר אתמול ל"כלכליסט" כי רכישת ספרינט היא "חלק מהאסטרטגיה של אלומות לצמוח על ידי רכישות ועל ידי הגדלת היקף הפעילות". לבעלי אלומות, שמואל גורטלר ועמוס אפשטיין היתה תרומה מכרעת לביצוע העסקה.

 

התנהלות העסקה מעוררת את השאלה כיצד יממה אחרי שגילאון מודיעה על ביטולה מתחדשים למעשה המגעים והעסקה נחתמת בכל זאת. על פי הערכות, צפויה רשות ני"ע לבדוק את הנושא כבר מהיום.

 

לדברי מקורבים לעסקה, הודעת גילאון על ביטול העסקה נועדה לאפשר קיום מגעים עם גורם נוסף שהתעניין בספרינט, ומיד מיהרו באלומות לסגור את העסקה.

 

ספרינט מופיעה בדו"חות של גילאון כ"חברה כלולה" שהסבה לגילאון הפסד של 1.1 מיליון שקל ב־2007. בסך הכל השקיע גילאון כ־6 מיליון שקל בספרינט בשלוש השנים האחרונות. נכון לסוף 2007 ניהלה נכסים בהיקף של 716 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x