$
שוק ההון

יו"ר בזק יקבל אופציות בשווי 15 מיליון שקל

שלמה רודב יקבל גם שכר חודשי של 175 אלף שקל. בזק הודיעה על אישור פרויקט NGN לשדרוג הרשת, בעלות כוללת של כ־500 מיליון דולר

אמיר טייג 09:3721.04.08

ערב חג הפסח, שעות ספורות לפני הישיבה לשולחן הסדר, פרסמה בזק את תנאי השכר הנדיבים של יו"ר הדירקטוריון שלמה רודב. שכרו החודשי של רודב יעמוד על 175 אלף שקל עבור 100% משרה. לצד השכר השנתי יקבל 9 מיליון אופציות למניות בזק בשווי כולל של 15.1 מיליון שקל. נוסף על כך, ייהנה רודב

ממענק חתימה חד־פעמי של 1.2 מיליון שקל. תנאי התגמול של רודב יובאו לאישור אסיפת בעלי המניות השנתית שתתקיים בתחילת יוני.

 

מחיר המימוש הגלום באופציות שקיבל רודב עומד על 6.44 שקלים למניה, מחיר הגבוה ב־4.4% ממחיר מניה בבורסה. המשמעות היא שהאופציות שקיבל רודב הן מחוץ לכסף. יש לציין כי קודמו בתפקיד, דב ויסגלס, קיבל לפני מעט יותר משנה 3.1 מיליון אופציות, במחיר מימוש של 4.59 שקלים למניה. כיום נסחרת המניה ברמה של 6.17 שקלים, לאחר שכבר הגיעה לרמה של 7.5 שקלים לקראת סוף 2007.

 

במקביל הודיעה בזק ביום חמישי כי דירקטוריון החברה החליט לאשר להנהלת החברה לבצע תכנון מפורט של פרויקט הדור הבא של רשת התקשורת של בזק (NGN). החלטה זו באה בהמשך להחלטה קודמת של הדירקטוריון שהתקבלה במרץ, לאשר להנהלה להיערך לקראת כניסה לפרויקט ה־NGN.

 

פרויקט ה־NGN ישדרג את רשת הגישה לבתים של בזק, כך שניתן יהיה להאיץ את מהירות הגישה לרשת בצורה מהותית. העלות הכוללת של הפרויקט נאמדת בכ־500 מיליון דולר. השלב הראשון של הפרויקט קיבל אישור ביצוע, ובימים אלה מתקינה החברה את מתגי התוכנה (Soft switches), אשר מהווים את ליבת רשת ה־NGN, ואת אחד המרכיבים הקריטיים ביותר ברשת החדשה. עלות שדרוג רשת הליבה היא כ־160 מיליון דולר.

 

מהחברה נמסר כי רשת ה־NGN מהווה את הדור הבא של רשתות התקשורת, ובזק, באמצעות הרשת החדשה, תקדם את התקשורת בישראל מעולם האינטרנט המהיר לעולם האינטרנט הסופר־מהיר, שיאפשר גם אספקת שירותים מתקדמים חדשים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x