שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תל אביב 100 LIVE

אלי יונס: "התחרות במשכנתאות מבורכת - הבנקים מבינים מי המוביל בשוק"

מנכ"ל מזרחי טפחות בכנס ת"א 100: "יש לנו מספיק הון כדי לצמוח. על פי הוראות הפיקוח נוכל לחלק דיבידנד בזמן הקרוב אם רק הדבר יתאפשר"

תומר זלצר 16:2513.04.10
"הכפלנו את קצב גיוס הלקוחות הקמעונאיים היומי כתוצאה מקמפיין 'להעביר את דביר'. זהו הקמפיין הבולט והמוצלח ביותר במערכת הבנקאית ב-2009" – כך אמר מנכ"ל בנק מזרחי טפחותאלי יונס בכנס ת"א 100 live של "כלכליסט" ואקסלנס.

 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
"כשניגשנו למיזוג, חלק מהאנליסטים חששו שנתח השוק במשכנתאות שלנו יירד – אבל הוא גדל מ-24% בסוף 2004 ל-36% בסוף 2009. בכוונתנו לשמור על נתח שוק זה לאורך זמן. המותג שלנו בעל משקל מאוד גדול ואנחנו מכירים את הענף טוב יותר מהמתחרים. אין ספק שהתמיכה בתחום המשכנתאות כתוצאה מהחלת כללי באזל 2 היא בעלת תרומה גדולה מאוד. התחרות בתחום המשכנתאות מבורכת והיא מסייעת לבנקים האחרים להבין מי בעצם שולט בשוק".

 

"בנק מזרחי טפחות הוא בנק קמעונאי מובהק, ש-67% מהחשיפה המאזנית שלו היא למשקי בית ומשכנתאות. זהו היפוך של התמונה הממוצעת במערכת הבנקאית הישראלית. אנחנו עובדים לפי תוכנית אסטרטגית סדורה, וגדלים בהכנסות בממוצע של 10% בשנה תוך שמירה על צד ההוצאה".

 

יונס התייחס ליעד התשואה להון שמופיע בתוכנית האסטרטגית של מזרחי טפחות – 18% בסוף 2013. יונס רמז כי אם המפקח על הבנקים ישנה את הדרישה להון ראשוני מינימלי, כפי שפורסם ב"כלכליסט" בתחילת השבוע, הבנק לא יוכל לעמוד ביעד זה. 

 

יונס פתח את דבריו והסביר כי "בנק מזרחי טפחות הוא מיזוג בין שני בנקים. המיזוג הזה התרחש בפועל בתחילת שנת 2005. אנחנו מתנהלים על פי תוכנית אסטרטגית סדורה שמדגישה את הקמעונאות: 67% מהחשיפה המאזנית שלנו היא למגזר זה. זהו היפוך של הממוצע במערכת הבנקאית הישראלית".

 

"למזרחי טפחות יש את חדר העסקאות הגדול ביותר. אנחנו לא מנהלים פעילות נוסטרו בעלת משקל גדול, אלא רק לצורך ניהול הנזילות של הבנק. גם כשאנחנו סוחרים, אנחנו מקפידים לסחור עבור לקוחות בלבד. יחסי העבודה שלנו יוצאי דופן במערכת הבנקאית. יש לנו הסכם של שקט תעשייתי עד סוף 2015. הבנק לא מעסיק עובדי קבלן, אלא עובדי בנק בלבד – זוהי השקפת העולם שלנו".

 

"אנחנו מאוד גאים להיות הבנק שמשקף בתוצאות העסקיות שלו את השיעור הגבוה ביותר של ההכנסות מפעילות בנקאית. יחס הלימות ההון של מזרחי טפחות הוא גבוה – יש לנו מספיק הון כדי לצמוח. על פי הוראות הפיקוח נוכל לחלק דיבידנד בזמן הקרוב אם רק הדבר יתאפשר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x