שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

ערוץ המורשת היהודית קיבל זיכיון

המשקיע העיקרי בערוץ שצפוי לעלות לאוויר בשנה הבאה הוא יצחק מירלשווילי, בנו של המיליארדר הגיאורגי-יהודי מיכאיל מירילשווילי. הערוץ יעסוק בנושאים הקשורים במורשת ישראל, בתרבות והמסורת של העם היהודי בארץ ובתפוצות

אופיר דור 19:1515.08.13

ערוץ מורשת יהודית קיבל היום (ה') זיכיון משר התקשורת גלעד ארדן לאחר שמועצת הכבלים והלוויין אישרה סופית את זכייתה של חברת "ערוץ יהודי ישראלי" במכרז להפעלתו. ערוץ המורשת החדש צפוי לעלות לאוויר בתחילת 2014.

 

חברת "ערוץ יהודי ישראלי" היתה היחידה שניגשה למכרז שנסגר בספטמבר שנה שעברה להפעלת ערוץ מורשת יהודית. המשקיע העיקרי העומד מאחורי החברה הוא יצחק מירלשווילי, בנו של המיליארדר הגיאורגי-יהודי מיכאיל מירילשווילי.

 

גלעד ארדן, שר התקשורת גלעד ארדן, שר התקשורת צילום: טל שחר

 

שידורי הערוץ צפויים להקיף מגוון רחב של נושאים הקשורים במורשת ישראל, בדת היהודית ובתרבות והמסורת של העם היהודי בארץ ובתפוצות. הערוץ יציע מבחר תוכניות בידוריות ועדכניות לרבות תוכניות אקטואליה והפקות מקור ייחודיות.

החברה הזוכה במכרז התחייבה להקצות 15% מההשקעה השנתית בערוץ לטובת הפקות דרמה ותעודה ישראליות. הערוץ התחייב לשדר בהתחלה 6.5 שעות בממוצע בימים ראשון-חמישי ובהמשך לעבור למתכונת של שידורים 24 שעות ביממה.

 

עוד התחייב הערוץ להשקיע בהפקות מקומיות סכום שיתחיל ב-5.7 מיליון שקל בשנה הראשונה ויעלה ל-9 מיליון שקל בשנה הרביעית.

 

יו"ר הערוץ הוא מנכ"ל רשות השידור לשעבר מוטי שקלאר והמנכ"ל הוא דוד שריקי, לשעבר מנכ"ל העיתון מקור ראשון.

ארדן אמר בטקס כי הערוץ החדש יקרב את הדור הצעיר ליהדות ולערכי מורשת ישראל: "בעולם בו תוכניות הריאליטי השתלטו על מסך הטלוויזיה ישנה חשיבות עליונה לערוץ המשדר תכנים שיכולים לאזן במקצת את התמונה אליה נחשפים הצופים".

 

ערוץ המורשת הוא אחד משישה ערוצים ייעודיים שעל הקמתם הוחלט בסוף שנות ה-90. בינתיים הוקמו כבר ערוץ מוסיקה 24, ערוץ 9 דובר הרוסית וערוץ הלא טי.וי הערבי. ערוץ המורשת ימומן מפרסומות והוא יהיה בין הערוצים שיתווספו למערך עידן פלוס החינמי בעתיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x