$
פרסום ושיווק

חוזרים לשגרה: בוטל איסור מכירת מוצרים לא חיוניים בחנויות מזון ובבתי מרקחת

המשמעות של החלטת ועדת החוקה היא שרשתות המזון, חנויות הפארם וחנוית הסטוק, יכולות לחזור ולמכור מוצרים שאינם חיוניים כגון צעצועים ופריטי הלבשה

אורנה יפת 15:2109.03.21

ועדת החוקה ביטלה היום את האיסור על מכירת מוצרים שאינם חיוניים בחנויות מזון ובתי מרקחת. המשמעות – רשתות המזון, חנויות הפארם והסטוק, יכולות לחזור ולמכור מוצרים שאינם חיוניים כגון צעצועים ופריטי הלבשה.

 

 

 

הוועדה, בראשות ח"כ יעקב אשר, אישרה את תקנות התו הירוק שנכנסו לתוקף ביום ראשון וביטלה את איסור המכירה של מוצרים שונים שהוגבלו בעת הסגר בעקבות בג"ץ הצעצועים. משמעות הביטול היא שקנסות שניתנו ביומיים האחרונים על מכירת מוצרים אלו, יבוטלו.

 

 

חנות צעצועים בימי קורונה חנות צעצועים בימי קורונה צילום: אבי מועלם

 

במהלך הסגר השלישי נכנסה כאמורלתוקף פסיקת בג"ץ שאסרה על חנויות חיוניות שפעלו גם בתקופת הסגר למכור מוצרים שאינם מוגדרים חיוניים. הפסיקה שזכתה לשם בג"ץ הצעצועים ניתנה בעתירה שהגישו רשתות הצעצועים עידן 2000 וכפר השעשועים שטענו לאפליה ולרווחים שעושות רשתות המזון והפארם על חשבון חנויות הצעצועים שנאסר עליהן לפעול בתקופות של שלוש הסגרים הממושכים. האיסור, שבוטל, קבע כי בחנויות החיוניות יימכרו רק מוצרים חיוניים ולא תתאפשר מכירה של צעצועים, אופניים, בגדים, תכשיטים, ספרים ועוד.

 

x