$
פרסום ושיווק

מחלבות גד: אחרי עזיבת המנכ"ל, גם המשנה שלו, איתי ברק, עוזב אחרי 8 שנים

לכלכליסט נודע כי ברק ימונה למנכ"ל "החקלאית", אגודה שיתופית המעניקה שירותים וטרינירים והספקת ציוד רפואי ותרופות וטרינריות לענף בקר והצאן

נווית זומר 16:0729.10.20

הזעזועים במחלבות גד נמשיכים. לכלכליסט נודע כי איתי ברק ( 38) המשנה למנכ"ל המחלבות הודיע על עזיבתו לאחר 8 שנים בתפקיד. ברק (38) שימש דירקטור במחלבות.

 

 

לכלכליסט נודע כי ברק ימונה כעת למנכ"ל "החקלאית". אגודה שיתופית המעניקה שירותים וטרינריים והספקת ציוד רפואי ותרופות וטרינריות, לענף הבקר והצאן בישראל. מחזור מכירותיה השנתי של "החקלאית" מוערך בכ-70 מיליון שקל וכוונתה להרחיב את פעילותה בעיקר בעסקי התרופות והציוד, לסוגי בעלי חיים וקטגוריות נוספים. עדיין לא נקבע מחליף לברק.

 

לפני כשבועיים דווח כי ארז וולף, מנכ"ל המחלבות, עוזב לאחר 3 שנים בתפקיד ועובר לתפקיד מנכ"ל גלידות פלדמן במקומו של רונן זוהר. במקומו של וולף כמנכ"ל גד, מונה עמיר אהרון שמגיע עם נסיון בתחום התפעול והייצור וניהל מפעלים בקבוצת אסם־נסטלה, בהם מפעל הסלטים של החברה בארה“ב, מפעל המאפים בונז‘ור ובתפקידו האחרון את מפעלי החברה בשדרות. אהרון יסייע בשיפור מערך הייצור במחלבה. יש לציין כי יו"ר המחלבה עזרא כהן, המייסד, משמש כיו"ר פעיל ומעורב בניהול.

 

 

עמיר אהרון, המנכ"ל החדש של מחלבות גד עמיר אהרון, המנכ"ל החדש של מחלבות גד

 

עזרא כהן, מבעלי מחלבות גד עזרא כהן, מבעלי מחלבות גד צילום: איל פישר

 

מחלבות גד, שבבעלות עזרא כהן (50%), קרן לנטרן בראשות ריצי הנטר ודיסקונט קפיטל (20%), נהנתה עד לקורונה מצמיחה של כ-10% בשנה במכירות, ונחשבה לאחת המחלבות המוצלחות מבחינת ביצועים. פגיעת הקורונה בחלבת גד היתה קשה יותר מאשר אצל מתחרותיה, מהסיבה ש-40% ממכירות גד נעשו לשוק המוסדי: בתי קפה, מסעדות ובתי מלון. הפגיעה פוצתה רק בחלקה על ידי הגידול במכירות ברשתות השיווק.

 

לפי נתוני סטורנקסט, גד חתמה את ספטמבר בעלייה של 20.8% בשוק המבורקד (לא כולל שוק מוסדי) לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

 

x