$
פרסום ושיווק

סופר־פארם יצאה מהמרוץ לרכישת 20% מהדואר; שפיר ופדרמן נמנים עם המציעים

ל”כלכליסט” נודע שבין המתעניינים נמצאים בית ההשקעות ווליו בייס; פדרמן ובניו (אחזקות), החברה־האם של קפה לנדוור ודשן גת; חברת הלוגיסטיקה אוברסיז קומרס; ויצרנית חומרי הגלם שפיר הנדסה ותעשייה

אביאור אבו 08:0807.10.20

המירוץ להפרטת דואר ישראל מגיע לשלב הגשת ההצעות. לכלכליסט נודע שבין המתעניינים נמצאים בית ההשקעות ווליו בייס; פדרמן ובניו (אחזקות), החברה־האם של קפה לנדוור ודשן גת; חברת הלוגיסטיקה אוברסיז קומרס; ויצרנית חומרי הגלם שפיר הנדסה ותעשייה. גם סופר־פארם היתה מבין המתעניינים, אך החליטה לוותר על המשך התהליך. שמות אלה מצטרפים למתעניינים מובילים בעבר כמו רמי לוי, ניאופרם, קרן אייפקס, פועלים שוקי הון ומליסרון. הפרטת דואר ישראל תתרחש בשני שלבים.

 

דואר דואר צילום: דור מנואל

 

ראשית, 20% יימכרו למשקיע פרטי, ולאחר מכן יונפקו דרך הבורסה 20% נוספים לציבור. המשקיע, ישראלי או בינלאומי, יידרש להוכיח איתנות פיננסית כך שיחזיק בהון עצמי מינימלי של 250 מיליון שקל, היקף נכסים מינימלי של 625 מיליון שקל ורמת מינוף מקסימלית של 70%.

 

בחירת המשקיע תתבסס על ציון שישקלל 40% מדדי איכות, כמו ניסיון בתחום החבילות ושירות לקוחות, ו־60% מחיר. על פי הערכת רשות החברות, שווי חברת הדואר עומד כיום על כ־1.25-1 מיליארד שקל. התאריך האחרון להגשת הצעות הוא 27 באוקטובר. ברקע ההפרטה, סיימה חברת הדואר את המחצית הראשונה עם הפסד של 163 מיליון שקל. תהליכים מרכזיים כמו רפורמה כוללת במסגרת המלצות ועדת רוזן, הפרדת בנק הדואר ומיפוי נכסיה, תקועים. 

x