$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

הג'וב המפתיע של שלמה רודב: ימונה ליו"ר יינות ביתן

יו"ר בזק הפורש ימונה ליו"ר רשת המזון השנייה בגודלה בישראל. מקורבים לרודב: "הוא רואה אתגר בהבראת הרשת". בעברו שימש רודב כיו"ר תנובה

נווית זומר 09:1209.07.20

שלמה רודב, יו"ר בזק הפורש, ימונה ליו"ר רשת יינות ביתן, רשת המזון השניה בגודלה בארץ עם מחזור של שלושה וחצי מיליארד שקל. כך נודע לכלכליסט. מקורבים לרודב אמרו כי הוא רואה אתגר בהבראה ושיפור הרשת.

 

 

רודב עוזב את בזק אחרי שנתיים הוא נחשב אחד המנהלים המוכשרים במשק. בעבר שימש כיו"ר תנובה. הנגיעה שלו לתחומי המזון מתבצעת גם מעצם היותו מבעלי השליטה בחברת קירור ואספקה יחד עם שותפו רוני גת. שבבעלותה יפאורה ותפוגן.

 

מינויו לתפקיד יו"ר רשת המזון הוא חלק מהתהליך להבראתה של רשת יינות ביתן תהליך שבמסגרתו בוצע מהפך ניהולי ברשת שהיתה מאז היווסדה בניהולה של משפחת ביתן. נחום ביתן המייסד שניהל את החברה ויוסי ביתן בנו ששימש כמשנה למנכ"ל.

שלמה רודב יור בזק שלמה רודב יור בזק

 

לפני פחות משנה נחום פרש מהניהול השוטף ובמקומו מונה מנכ"ל מקצועי מיכאל לובושיץ. לאחרונה פרש גם הבן יוסי ומונה למנכ"ל חברת הנכסים של משפחת ביתן.

 

כזכור, רשת כלירמרק היתה אמורה להיכנס כשותפה ולהזרים הון בסך 500 מיליון שקל לרשת שסבלה ממצוקת תזרים. עיסקה שלא יצאה לפועל וזאת משום שבעלי הרשת מאמינים כי ביכולתם לבצע את המהפך בעצמם. לפני מספר חודשים קיבלה רשת מסגרת אשראי מורחבת מבנק הפועלים בסך 180 מיליון שקל כאשר התנאי לקיומה הוא ביצוע תוכנית הבראה שמיושמת בימים אלה.

 

אם תצלח תכנית ההבראה – התוכנית היא להנפיק את הרשת בעתיד.

x