$
פרסום ושיווק

רמי לוי נכנס לתחום הדפסת בשר: משקיע עם אחרים 20 מיליון שקל במיט-טק

לוי ויבואן הבשר מקבוצת אדום ארז קורנפלד, ישיקיעו בשלב ראשון 8.25 מיליון שקל. בין המשקיעים הנוספים, בית ההשקעות מור, פסגות, כלל ומיטב

נורית קדוש 12:5901.06.20

רמי לוי משקיע בבשר מתורבת. כחצי שנה לאחר שנכנסה לבורסה דרך השלד של אופקטרא, חתמה חברת מיט-טק בניהולו של שרון פימה, העוסקת בהדפסת רקמה המורכבת ממספר תאים באמצעות מדפסת תלת מימד שפיתחה, על הסכמים לגיוס 20 מיליון שקל בהובלת רמי לוי, ארז קורנפלד, יבואן הבשר מקבוצת אדום, וגורמים נוספים, בהם בית ההשקעות מור, פסגות, כלל, מיטב וגופי השקעה.

 

 

 

במסגרת ההתקשרות הראשונה, ישקיעו רמי לוי וקורנפלד 8.25 מיליון שקל, בתמורה להקצאה של מניות ואופציות, במחיר 3 שקלים למניה. על כל מניה, תקצה החברה למשקיע 1.4 כתבי אופציה הניתנים למימוש למניות החברה בתמורה לתוספת 3.95 שקלים למימוש כל כתב אופציה.

 

התשלום יבוצע בשתי פעימות: הראשונה במועד קבלת אישור רישום למסחר של ני"ע על ידי הבורסה לניירות ערך בתל אביב והשנייה במועד בו יתקבלו אישורים לרישום למסחר של מניות החברה בנאסד"ק. המשקיעים נוספים, בהם הגופים המוסדיים, ישקיעו 12 מיליון שקל בתנאים דומים לאלו של לוי, אולם בפעימה אחת. בסך הכל, תקצה החברה ללוי וקורנפלד ולגופים המוסדיים 6.6 מיליון מניות ו- 9.3 מיליון כתבי אופציות.

 

 

רמי לוי, הבעלים ומנכ"ל שיווק השקמה רמי לוי, הבעלים ומנכ"ל שיווק השקמה צילום: אוראל כהן

 

בנוסף, התקשרה החברה עם חברת אדום של קורנפלד, בהסכם יעוץ לפיו תשמש אדום כיועצת לפיתוח פעילות החברה, בתחום ייצור תעשייתי של בשר נקי, ותסייע לה בחדירה לשווקים בהם יהא פועלת באירופה ובדרום אמריקה. בתמורה לשירותיה תעניק החברה לאדום כתבי אופציה בהיקף של 2 מיליון במחיר מימוש של 3.95 שקל למניה לתקופה של 3 שנים בהבשלה על פני 6 רבעונים.

 

במסגרת ההסכם העניקה מיט-טק לאדום זכות ראשונה לאתר יצרן מקומי אשר יתקשר עם החברה, באחת ממדינות היעד הכוללות את, ישראל, פולין, ארגנטינה וברזיל, בהסכם להקמת מפעל למוצרי החברה, שיפותחו בעתיד, לפיה, ככל שאדום תאתר יצרן מקומי מוביל בתחום הבשר, במדינת היעד אשר ישקיע מיליון דולר לפחות בהקמת מפעל יצור, תאפשר החברה לאדום לקבל את זכות היצור במדינה ביחד עם אותו זכיין.

 

מטרת הגיוס הנוכחי, היא לאפשר לחברה להתקדם בפיתוח מוצריה באופן מהיר ולהביא לקידום אבן הדרך המשמעותית הבאה שקבעה החברה, שהיא הדפסת רקמה באמצעות מדפסת תלת מימד שפיתחה החברה, ובנוסף לאפשר לחברה להתקדם לקראת רישום בבורסה מובילה זרה. החברה צופה שלאחר השלמת גיוס ההון המפורט לעיל, יתאפשר לחברה לעמוד בדרישות הרגולטוריות לטובת רישום בבורסת נאסד"ק.

 

רמי לוי הסביר את ההחלטה להשקיע במיט-טק בהערכה שתחום הבשר המתורבת יוביל את השוק: "אנו עומדים בפתחו של עידן חדש בתחום

המזון בכלל ובתחום הבשר בפרט עם כניסתן של טכנולוגיות מתקדמות לייצור בשר מתורבת. אני רואה ביחודיות של מיט- טק, אשר מכוונת להדפסה של נתחי בשר, ככזו שתהפוך אותה לשחקנית משמעותית במרוץ הגלובלי החשוב הזה, במסגרתו הטכנולוגיה היא זו שתעמוד בסופו של תהליך בראש הפירמידה של ייצור הבשר המתורבת".

 

 נשיא קבוצת אדום, ארז קורנפלד: "אנו מאמינים כי למיט-טק יש יתרון מובהק על פני החברות האחרות, בזכות טכנולוגיה מופלאה יחד עם חזון נכון בתחום תחליפי הבשר. זו החברה הראשונה שמכוונת מטרה לייצר ביצור סדרתי, המוני וזמין, בשר אמיתי ובריא ולא תחליף צמחי נחות שהצרכן מכיר כדמוי בשר טחון".

x