$
פרסום ושיווק

עזריאלי תוותר על שכר הדירה ודמי הניהול מה-15 במרץ ועד הפתיחה המחודשת

הקבוצה לא תגבה שכירות החל מה-15 במרץ - היום שבו עצר המסחר בהוראת הממשלה - ועד למועד פתיחת הקניונים מחדש המתוכנן ליום חמישי הקרוב. קבוצת מליסרון תוותר על דמי השכירות ודמי הניהול עבור אפריל בחוצות המפרץ ובבילו סנטר

אורנה יפת 20:4604.05.20

לקראת פתיחת הקניונים ביום חמישי הקרוב, קבוצת עזריאלי תוותר לשוכרים על שכר הדירה ודמי הניהול לתקופה שבה היו העסקים סגורים. הקבוצה לא תגבה שכירות החל מה-15 במרץ, היום בו עצר המסחר בהוראת הממשלה, ועד למועד פתיחת הקניונים מחדש.

 

מדובר בשינוי בהחלטת קבוצת הקניונים: בעיצומו של משבר הקורונה הודיעה קבוצת הקניונים לשוכרים כי היא תפטור אותם מתשלום שכר הדירה החל מחודש מה-15 במרץ ועד סוף מרץ ובנוגע לחודש אפריל התחייבה עזריאלי להקפיא את תשלומי השכירות ודמי הניהול מראשית חודש אפריל ועד לחזרה לשגרה.

 

נראה כי מצד הקניונים קיימת מגמה לבוא לקראת השוכרים על רקע הסגירה הממושכת של בתי העסק. קבוצת קניוני עופר הודיעה לשוכרי המרכזי הפתוחים שלה, חוצות המפרץ ובילו סנטר, על הקלות בדמי השכירות והניהול לחודשים אפריל ומאי. המתווה לשוכרי הקניונים הסגורים יהיה שונה אך טרם הועבר לשוכרים.

 

בחוצות המפרץ ובבילו סנטר תוותר מליסרון לשוכרים על דמי השכירות ודמי הניהול עבור חודש אפריל. כמו כן, בגין דמי השכירות הבסיסיים לחודש מאי ייתנו הפאוור סנטרים הנחה של 30%. את דמי השכירות המופחתים בגין חודש מאי יוכלו השוכרים לשלם בשני תשלומים חודשיים שווים, ב-1 ביוני וב-1 ביולי. כמו כן, דמי הניהול בגין חודש מאי ישולמו במלואם, אך תינתן לשוכרים דחייה במועד התשלום והם ישולמו ב-17 במאי. דמי השכירות כאחוז מהפדיון ישולמו בהתאם לחוזה השכירות. עוד נכתב במכתב לשוכרים כי "בעלי עסקים אשר קיבלו את ההקלות שמציע הקניון ואשר יקבלו מענקים מהמדינה כהחזר עבור הוצאות דמי השכירות ודמי ניהול בגין חודש אפריל, יחויבו להעביר אלינו סכומים אלה".

 

קניון עזריאלי בת"א קניון עזריאלי בת"א צילום: שאול גולן

 

 

הממשלה דנה היום בשורת הקלות נוספות במסגרת אסטרטגיית החזרה לשגרה. על פי המתווה המסתמן, ייפתחו השווקים והקניונים כבר ביום חמישי הקרוב. זאת בניגוד לדרישת משרד הבריאות לפתוח אותם רק בעוד שבועיים. חובת הפעלת אפליקציית מעקב אחר המבקרים בכניסה לקניונים, שדרש משרד הבריאות על מנת לנטר מבקרים לצורך חקירה אפידמיולוגית, לא התקבלה, והדרישה היחידה תהיה רישום של הנכנסים לקניון.

 

הדרישה של משרד הבריאות לחלק את הקניון למתחמים של 5,000 מ"ר גם היא לא התקבלה בישיבת הממשלה, אך לעומת זאת הוחלט כי יחס המבקרים שיותר יעמוד על אדם אחד לכל 20 מ"ר. מבחינת הקניונים מדובר בהרעה שכן במתווה שגובש בשבוע שסוף השבוע שעבר דובר על אדם אחד לכל 15 מ"ר שאליו התנגדו הקניונים ודרשו כי המתווה יהיה אדם אחד ל-10 מ"ר. ההחלטה הנוכחית משמעותה כניסה של פחות מבקרים לקניון ותורים ארוכים בשערי הקניונים.

 

"המתווה של מספר המבקרים רע ולאור מצב התחלואה בישראל ההחלטה הזו לא מובנית. התחלואה פה במצב מצוין. זה יפגע בפדיון של העסקים ויפגע גם בלקוחות, ולבסוף גם יפגע בבריאות. יווצרו פה תורי ענק בכניסה לקניונים", מסר בכיר בקניונים.

 

לאחר ההכרזה של ראש הממשלה על פתיחת הקניונים, קרא חי גאליס מנכ״ל ביג מרכזי קניות, במכתב לשוכרים להפעלת החנויות בקניוני ביג הסגורים. בביג מצפים לשיתוף פעולה מצד השוכרים ומזכירים כי עמדו לצידם והיו הראשונים להתחייב להקלות על השוכרים. "שוכרים יקרים, בעקבות החלטת הממשלה לגבי פתיחת הקניונים ועל פי הצהרת ראש הממשלה זה עתה, החל מיום חמישי הקרוב, הנכם מתבקשים להפעיל את החנויות בקניוני ביג פאשן טבריה, בית שמש, ירכא וקניון בת ים. כזכור, אנחנו היחידים שנתנו לכם את השקט המסחרי לשלם שכר דירה כאחוז מפידיון בלבד בחודשים מאי ויוני, ומצפים לשיתוף הפעולה שלכם ומאמץ מוגבר לפתיחה מלאה החל מיום חמישי, וזאת על מנת לתת ללקוחות חוויה נעימה של קניון מאוכלס במלואו. המרכזים שכבר פתחנו עובדים נהדר ואנו משוכנעים שכך גם יהיה עם פתיחת הקניונים. נעשה ונצליח יחד".

x