$
פרסום ושיווק

הסינרגיה עולה שלב: הנהלת החברות הבנות בבזק מארגנת ערב גיבוש לעובדיה ולקוחותיה

זו הפעם הראשונה שיתקיים ערב גיבוש אחד לכלל עובדי החברות בנות - פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes - כ-5000 במספר. החלק האמנתי יכלול הקרנת העונה השלישית של פאודה ולאחר מכן יצטרפו אלפי הלקוחות העסקיים של החברה לצפייה במופע "פופ-אפ מיוזיק"

אביאור אבו 11:0926.11.19

הנהלת החברות הבנות בבזק – פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes – שלחה בתחילת השבוע לעובדיה הודעה על ערב גיבוש שיתקיים ב-24 בדצמבר בהיכל מנורה בת"א. ל"כלכליסט" נודע כי ההנהלה המשותפת עולה שלב בכל הקשור למהלכי הסינרגיה והאיחוד בין שלוש החברות הבנות ולראשונה מארגנת ערב גיבוש לכלל עובדי החברות, כ-5,200 במספר. החברה צפויה להשקיע בערב מאות אלפי שקלים. החלק האמנתי של הערב יכלול הקרנת הפרק הראשון של העונה השלישית של הסדרה פאודה, בהשתתפות שחקני הסדרה.

 

 

 

בהמשך יצטרפו אלפי הלקוחות העסקיים של החברה שיקבלו הזמנה זוגית לאירוע. האולם, שמכיל עד 12 אלף מקומות, צפוי להיות מלא. החברה רכשה את המופע "פופ-אפ מיוזיק" שרץ זו השנה השנייה במהלך חג החנוכה. למעשה, המופע הראשון הוא ערב סגור לחברות הבנות בבזק. משתתפי המופע הם עומר אדם, נטע ברזילי, משה פרץ, קרן פלס, אלי ומריאנו ורותם כהן.

 

רן גוראון, מנכ"ל החברות בנות פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes רן גוראון, מנכ"ל החברות בנות פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes צילום: יונתן בלום

 

איחוד בין החברות הבנות

 

במאי 2018 דיווחה בזק לבורסה כי דירקטוריון החברה, בראשותו של שלמה רודב, החליט על בחינת נושאים מסוימים שמטרתם מיקוד בפעילות הליבה העתידית של הקבוצה, ובכלל זה, סינרגיות בין פעילויות החברות הבנות של החברה. כללי ההפרדה המבנית החלים על קבוצת בזק מחייבים אותה בהפרדת פעילויות בין החברה האם לחברות הבנות. עם זאת, היא לא מונעת איחוד פעילויות בין החברות בנות עצמן, אך בזק נמנעה מכך לאורך השנים מכיוון שייחלה לביטול הפרדה מלא.

 

הצעד הראשון לעבר סינרגיה החל עם מינויו של גוראון למנכ"ל משותף לשלוש החברות בדצמבר 2018. עם מינויו החל גוראון באיחוד מאסיבי של תפקידים ובשנה האחרונה עזבו את החברות לא מעט סמנכ"לים. במרץ השנה נחתם הסכם סינרגיה ב-yes, כמו גם עזיבה של 325 עובדים, מתוך 1,400, עד סוף 2021. הסכם דומה נחתם בבזק בינלאומי ביולי, מתוך מצבה של 1,500 עובדים. הדרך לסינרגיה מלאה נסללה עם חתימת הסכם מול פלאפון בתחילת החודש, שכולל עזיבה של 400 עובדים מתוך 2,300. משמע, שבשלוש שנים הקרובות ייפרדו החברות הבנות בבזק מ-1,050 עובדים. החברה האם בזק תיפרד מ-443 עובדים מתוך מצבה של 5,300.

 

סינרגיה מלאה משמעותה ניהול משותף, ניוד עובדים, איחוד פעילויות והצעת סלי שירותים משותפים. עם חתימת ההסכמים ב-yes ובבזק בינלאומי, הודיעו החברות על שיווק שירות טריפל משותף במסגרתו יוכל הלקוח לקבל בחבילה אחת שירות טלוויזיה, אינטרנט וטלפון ביתי. עתה, לא מן הנמנע כי יציעו החברות הבנות חבילת קוואטרו מרובעת הכוללת גם שירותי סלולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x