שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

גל"צ מבהירה: "יהודית קרפ לא השוותה בין תעמולת גבלס לתעמולת הליכוד"

ב"כלכליסט" דווח כי בגל"צ עיוותו בציוץ בטוויטר את דבריה של המשנה ליועמ"ש לשעבר בראיון בתחנה. רק לאחר ארבעה ימים שהציוץ היה באוויר פרסמה התחנה הבהרה: "קרפ לא ערכה השוואה כזו, אנחנו מצטערים"

אביאור אבו 09:4310.06.19

ההתבטאות של יהודית קרפ: אחרי שבגל"צ עיוותו את דבריה של יהודית קרפ בעניין תעמולת הליכוד, הבוקר הם מביעים צער על כך.  "כלכליסט" פרסם את הנושא לראשונה אתמול.

 

בגל"צ ייחסו לקרפ השוואה בין תעמולת הליכוד לתעמולת הנאצית בראשות יוזף גבלס, למרות שלא כך היו הדברים.

 

בהודעה שפרסמה התחנה הצבאית הבוקר נאמר כי "מערכת גלי צה"ל מבקשת להבהיר את כותרת הציוץ בטוויטר של גל"צ בהמשך לריאיון עם יהודית קרפ, בתכנית וילנסקי את סודרי - שלא כפי שנטען בכותרת הציוץ, קרפ לא השוותה בין תעמולת גבלס והנאצים לתעמולת הליכוד, ואנו מצרים על כך. קרפ עמדה על כך שטענתם של ח"כ אוחנה - ושל אחרים - בדבר הצורך בחקיקת פסקת ההתגברות, מבוססת על דברי כזב חוזרים ונשנים. בהקשר זה, הזכירה קרפ את האמירה, המיוחסת לשר התעמולה הנאצי יוזף גבלס, לפיה שקר שמסופר אלף פעמים, הופך לאמת".

 

קרפ, שכיהנה 25 שנים כמשנה ליועמ"ש, התראיינה ביום חמישי שעבר בתוכנית "יומן הערב" של ירון וילנסקי וקובי סודרי בגל"צ. כאשר נשאלה האם הופתעה מהמינוי של אמיר אוחנה לשר המשפטים ענתה: "יותר מאשר הופתעתי דוכאתי. אני רוצה לומר שמינו לשר משפטים אדם שמכנה את מערכת המשפט 'כנופיות שלטון החוק'. הוא מודיע שאין חובה לקיים פסקי דין ולא כל חוק צריך לקיים. נותר לקוות שהוא יגיע למשרד המשפטים ויראה את הדברים אחרת".

 

 

עו"ד יהודית קרפ. עיוותו את דבריה עו"ד יהודית קרפ. עיוותו את דבריה צילום: מיקי אלון

 

בהתייחסה לפסקת ההתגברות אמרה קרפ: "אין שום דבר לא לגיטימי ברצון למצוא איזונים בין מערכת המשפט לבין הממשלה או הכנסת. מה שלא לגיטימי זה שהצורך באיזונים כפי שמוסברים, מבוסס על תעמולת כזב. אנחנו בעידן הפוסט אמת והפייק ניוז".

 

קרפ המשיכה, והפעם נשמע כי קולה מהוסס והיא שוקלת בזהירות את דבריה: "היום אסור להסתיר עבר שחור אבל אני בכל זאת מסתכנת ואומרת, שמייחסים לגבלס, שר התעמולה הנאצי, את האמירה ש'שקר שמספרים פעם אחת נשאר שקר, אבל שקר שמספרים 1,000 פעמים נהיה אמת'. השקר הוא שבג"ץ חותר תחת שלטון החוק וכוח המשילות של העם".

 

אשר נשאלה קרפ בסוף הראיון אם היא מוכנה לחזור בה מדבריה על גבלס "ולמחוק את זה מהפרוטוקול", היא ענתה: "למה למחוק את העניין של גבלס? שקרים שחוזרים עליהם כנימוק כדי לעשות את פסקת ההתגברות זו תעמולה כוזבת, זה פייק ניוז".

 

בגל"צ צייצו בטוויטר כי קרפ טענה שתעמולת הליכוד דומה לתעמולת גבלס והנאצים. רוב התגובות לציוץ טענו שהוא מסולף ומעוות וגם לאחר פניות חוזרות ונשנות, לא שינו בגל"צ את הציוץ ולא התנצלו, ואף נתנו כותרת דומה באתר הרשמי של התוכנית. ביחס לחוסר רצונה לחזור בה מהדברים נכתב בכותרת המשנה באתר התחנה כי "כשנשאלה קרפ האם היא חוזרת בה מההשוואה ענתה 'למה לי?' ".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, זיהה את ההזדמנות וצייץ כבר באותו היום ביחס לקרפ כי "נראה שהיא לא הצביעה לליכוד. זאת השוואה הזויה ומסוכנת שמטרתה לעשות דה-לגיטימציה לרוב עצום של אזרחי ישראל, שבחרו בליכוד בזכות ההישגים הגדולים שלנו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x