$
פרסום ושיווק

שבועון ה-Village Voice בניו יורק נסגר אחרי 60 שנה

מחצית מסגל העיתון, 20-15 עובדים, יסיימו לעבוד ביום שישי, בעוד החצי השני ימשיך בהעלאת ארכיון העיתון לאינטרנט

שירות כלכליסט 14:2402.09.18
ה-The Village Voice, השבועון הניו יורקי המיתולוגי, יפסיק לצאת לאור לאחר יותר מ-60 שנה, כך מדווח אתר Gothamist. מחצית מסגל העיתון, 15-20 עובדים, יסיימו לעבוד ביום שישי, בעוד החצי השני ימשיך בעבודת העלאת ארכיון העיתון לאינטרנט.

 

בהקלטה שפרסם האתר, נשמע בעלי העיתון פיטר בארבי אומר לצוותו: "היום הוא סוג של יום גרוע. עקב המציאות העסקית כיום, אנחנו מפסיקים להוציא לאור חומרים חדשים של וילג' וויס. קניתי את העיתון כדי להציל אותו, וזה לא בדיוק איך שחשבתי שזה ייגמר", כך בארבי.

 

הווילג' וויס נסגר הווילג' וויס נסגר צילום: ABC

 

 

בארבי רכש את העיתון מקבוצת Voice Media ב-2015, ואמר אז שהעיתון ראוי "לשרוד ולשגשג". העיתון עבר כמה שינויים בעמדת העורך בשנים האחרונות, עד שב-2017 הוא הפסיק להדפיס את עותקיו ופיטר כתריסר עובדים, בעודו ממשיך להתפרסם באופן מקוון.

 

הווילג' וויס שהוקם ב-1955 היה פופולרי בעיקר בזכות הכיסוי הייחודי שלו ומעורבותו בחיי היום יום הניו יורקיים. העיתון דיווח על אמנות, לייפסטייל, זכויות אזרח, פוליטיקה ועוד, בעוד הבעלות עליו עברה בין ה-New York Magazine, רופרט מרדוק, לאונרד סטרן, Village Voice Media ולבסוף בארבי. הוא היווה מסלול המראה עבור רבים בתעשיית העיתונות במשך השנים. על פי אתר The Wrap, חלק מבוגריו כוללים את הכותב עזרא פאונד; המאיירת לינדה בארי; מבקרי האמנות רוברט קריסטגאו, אנדרו סאריס, וג'יי הוברמן; המשורר אלן גינסברג; כותב טורי חיי הלילה מייקל מוסטו; לסטר באנגס; הנרי מילר; וג'יימס בולדווין.

 

בעת שמסר לעובדיו את החדשות, שיבח בארבי את הצוות שנותר. "הראיתם דבקות מדהימה, בלהישאר מקצוענים ולעשות את מה שאתם עושים עד הסוף".

 

במחווה לעיתון בשנה שעברה, כתב הניו יורק טיימס שהווילג' וויס הוא היכן ש"ניו יורקרים רבים למדו להיות ניו יורקרים לפני 'סקס והעיר הגדולה'". במהלך העשורים של פרסומו, העיתון זכה בפרס פוליצר, בפרס ה-National Press Foundation Award וב-George Polk Award.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x