$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

תוכנית החירום של תנובה: מפחיתה שכר ל-12 חברי הנהלה בשיעור של עד 10%

בין הנפגעים גם המנכ"ל אייל מליס, מנכ"לית תשלובת החלב, ענת גרוס שון וסמנכ"ל הסחר, ניצן גולדברג. הורדת השכר תימשך עד סוף השנה. מוקדם יותר הודיעה החברה על העלאת מחירי מוצרים שלא בפיקוח בשיעור של 2.2%

נורית קדוש 17:2405.08.18

החלטת תנובה להעלות מחירי מוצרי חלב שאינם תחת צו הפיקוח על המחירים ב-1.8%-3.4%, כוללת פרק נוסף, הנוגע לשכר חברי ההנהלה. לכלכליסט נודע כי במסגרת מה שהוגדר כתוכנית חירום, החליטה הנהלת תנובה על הורדת שכר ל- 12 חברי הנהלה בשיעור של 5%-10%. בין הנפגעים גם המנכ"ל אייל מליס, מנכ"לית תשלובת החלב, ענת גרוס שון וסמנכ"ל הסחר, ניצן גולדברג.

 

 

 

 

אייל מליס מנכ"ל תנובה אייל מליס מנכ"ל תנובה צילום: אוראל כהן

 

 

הורדת השכר תימשך עד סוף השנה. עד אז, ניתן להעריך כי בג"ץ יכריע בעתירה שהוגשה לו על ידי תנובה, בדרישה לחייב את שר האוצר משה כחלון לנמק מדוע אינו מאמץ את המלצת ועדת המחירים מחודש מרץ להעלות ב- 3.4% את מחירי מוצרי החלב המפוקחים.

 

בצעד זה מייקרת תנובה את גבינת עמק הארוזה ואת גבינת השמנת נפוליאון ב-3.4%, את שוקו תנובה ומשקאות חלב נוספים ב- 3.1%, את מעדני החלב מתוצרתה ובהם יולו, קרלו ובאדי ב- 2.5%, את יוגורט יופלה, פרילי ויוגורט תנובה ב- 1.8% ועוד.

 

ניתן להעריך כי בטרה, בה נערכים דיונים בנושא יפעלו באופן דומה. הערכות הן כי אין בשלב זה בכוונת שטראוס להעלות מחירים. תנובה צריכה לקבל את אישור הקמעונאים ובראשם שופרסל בכדי שהמחירון החדש יכנס לתוקף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x