$
פרסום ושיווק

סטארבקס ועליבאבא חברו למיזם משלוחי קפה בסין

הקפה מגיע ללקוחות באמצעות שליחים, והלקוחות מקבלים קפה חינם אם המשקה לא מגיע בתוך חצי שעה. השירות החדש יתחיל לפעול בסתיו בערים מרכזיות, כמו בייג’ינג ושנגחאי

שירות כלכליסט 08:2831.07.18

ענקית הקפה האמריקאית סטארבקס חברה לעליבאבא הסינית ותבצע משלוחים של קפה בסין, כך לפי דיווח של סוכנות בלומברג.

 

 

 

השותפות עם ענקית הקניות המקוונות הסינית מגיעה על רקע ירידה חריגה במכירות של סטארבקס בסין, זאת בשל התחזקותן של מתחרות מקומיות כמו לאקין קופי, הנשענות על משלוחים והנחות גדולות כדי למשוך לקוחות. לאקין, שמציעה קפה בסגנון אמריקאי ומגוון של מאפים, התחילה לפעול בפרופיל נמוך בבייג’ינג ובשנגחאי בתחילת השנה וכ־44% מסניפיה, נכון ליוני, מספקים שירותי טייק אאוט.

 

 

ארכיון ארכיון צילום: שאטרסטוק

 

הקפה מגיע ללקוחות באמצעות שליחים, והלקוחות מקבלים קפה חינם אם המשקה לא מגיע בתוך חצי שעה. "משלוחים הופכים לסוג של פולחן בסין, ההתנהגות של הלקוח משתנה”, אמרה בלינדה וונג, מנכ”לית סטארבקס סין.

 

השירות החדש של סטארבקס יתחיל לפעול בסתיו הקרוב בערים מרכזיות, כמו בייג’ינג ושנגחאי, ויתרחב משם. סטארבקס, המפעילה 2,800 סניפים ב־130 ערים בסין, דיווחה על ירידה של 2% במכירות במדינה ברבעון האחרון. הרשת שואפת לשלש את המכירות שלה בשוק המאוכלס בעולם, במהלך חמש השנים הבאות. שוויו של שוק הקפה הסיני הוא כ־100 מיליארד יואן בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x