$
פרסום ושיווק

בג"ץ ידון במחיר המטרה רק אחרי החגים

המועד המאוחר שנקבע לדיון בעתירות טרה ותנובה עלול להוביל את המחלבות לנקוט צעדים שונים בנסיון להגן על עצמן מהפגיעה הכלכלית הכבדה שנגרמת להן

נורית קדוש 19:5025.07.18

כשלושה שבועות לאחר שחברת טרה עתרה לבג״ץ בבקשה להורות למנכ״ל משרד החקלאות שלא לחתום על מחיר המטרה שעלה בתחילת החודש ב-8.23 אגורות לליטר, קבע השופט נעם סולברג כי ידון בנושא לא יאוחר ב-20.9, כלומר אחרי ראש השנה ויום כיפור.

 

 

 

המועד המאוחר שנקבע לדיון עלול להוביל את המחלבות לנקוט צעדים שונים בנסיון להגן על עצמן מהפגיעה הכלכלית הכבדה שנגרמת להן.

השופט סולברג איחד את הדיון בעתירת טרה עם זאת של תנובה, שדרשה לחייב את שר האוצר משה כחלון לנמק מדוע אינו מאמץ את המלצת ועדת המחירים להעלות את מחירי מוצרי החלב שבפיקוח ב-3.4%.

 

השופט דחה את בקשת טרה למתן צו ביניים, שהיה עשוי לחזק את עמדתה לפיה אינה מחוייבת בתשלום מחיר המטרה המעודכן בגובה 2.07 שקל לליטר לרפתנים.

 

מהתאחדות מגדלי הבקר נמסר: "גניבת הדעת של טרה נמשכת. בגצ דחה את העתירה שלהם לא לפרסם את מחיר המטרה המעודכן. הם מפירי חוק ולא משלמים כדין את התשלומים לרפתנים. אם ימשיכו להפר את החוק נמצא את כל האפשריות העומדות בפנינו".

 

מחברת טרה נמסר: "טרה מצפה שמשרד החקלאות ימשיך לפעול באחריות ולא יעלה את מחיר המטרה כל עוד לא עודכנו בהתאם מחירי המוצרים המפוקחים. העלאת מחיר המטרה ללא התחשבות בחובה החוקית להבטיח תנאים סבירים גם למחלבות, תפגע במשק החלב כולו ועלולה לפגוע בזמינות מוצרי החלב המפוקחים לציבור צרכנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x