$
פרסום ושיווק

המדינה מבקשת לדחות את עתירת טרה לבג"ץ

שבועיים לאחר שעתרה טרה לבג"ץ בדרישה שלא להעלות את מחיר החלב הגולמי כל עוד מחיר המוצרים המפוקחים נותר ללא שינוי הגישה המדינה את עמדתה ובה נטען כי האמון על קבלת החלטות בסוגיה הוא ביהמ"ש לעניינים מנהליים

נורית קדוש 18:3215.07.18
המדינה נגד המחלבות: שבועיים לאחר שעתרה טרה לבג"ץ בדרישה שלא להעלות את מחיר החלב הגולמי כל עוד לא מעלים את מחיר המוצרים המפוקחים לצרכן, הגישה המדינה את עמדתה לפיה יש לדחות את העתירה.

 

לטענת המדינה, מי שאמון על קבלת החלטות בסוגיה זו הוא בית המשפט לעניינים מנהליים.

 

לגופן של הטענות, קובעת המדינה בתגובתה, כי ועדת היישום עורכת תחשיב ללא שיקול דעת ולכן אין למשרד החקלאות סמכות להקפיא את פרסום מחיר המטרה.

 

 

  

לצד עמדתה התקיפה כלפי המחלבות שגובתה בתצהיר של אסף לוי, מנהל אגף גורמי ייצור במשרד החקלאות, כללה המדינה בתגובתה סעיף אחד שגובה בתצהיר נציגת אגף התקציבים באוצר תמר לוי בונה ולפיו, המדינה בוחנת את ביטול התכנון בענף החלב. זאת בהמשך לדו״ח שפרסם פרופ׳ אבי שמחון לפני כשבועיים לפיו יש לבטל התכנון הענפי החל משנת 2025.

 

בפועל, מועצת החלב לא המתינה לעמדת המדינה או להכרעת בג״ץ ופרסמה ביום רביעי החולף את עדכון המחיר הכולל העלאתו ב-8.23 אגורות לליטר. מדובר בתוספת שתעלה את הוצאות המחלבות על רכישת חלב גולמי במאות מיליוני שקלים בשנה. בימים הקרובים צפוי השופט נועם סולברג להכריע בסוגיה ולהכריע מהי עמדת בג"ץ בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x