$
פרסום ושיווק

חברת החדשות לבג"ץ: בטל זכיית ערוץ 10 בהפעלת ערוץ הכנסת

החברה שמפיקה עבור קשת 12 ורשת 13 את מהדורות החדשות, טוענת בין השאר כי הזוכה RGE, בעלת השליטה בערוץ 10, אינה עומדת בדרישה להצגת רווח שנתי של 5% לפחות מתקציב הערוץ ובכך נפגע עקרון השוויון פגיעה מהותית

שירות כלכליסט 16:1201.07.18

חברת החדשות, שמפיקה עבור קשת 12 ורשת 13 את מהדורות החדשות, עתרה היום (א') לבג"ץ בבקשה שיורה על ביטול זכיית חברת ערוץ 10 בהפעלת ערוץ הכנסת.

 

 

 

בחודש שעבר זכתה בעלת השליטה בערוץ 10, חברת RGE, במכרז להפעלת ערוץ הכנסת, לאחר שערוץ 20 שזכה במכרז המקורי נפסל ע"י מועצת הכבלים והלוויין.

הרקע לפסילת ההצעה של ערוץ 20 נבע מחוסר הלימה של התוכנית העסקית לפרק התוכן, דבר שלפי ההליך המכרז מהווה תנאי מהותי שיורד לשורשו של עניין בכללי מכרזים ולכן ההצעה אינה עומדת בכללים והייתה צריכה להיפסל.

 

באמצעות עורכי הדין ד"ר ישגב נקדימון ודקלה בירן, טוענת חברת החדשות לפגמים מהותיים בהצעת ערוץ 10 ולהכרזה על חברת החדשות כזוכה במכרז.

 

כך למשל נטען, שההצעה הזוכה של RGE (בעלת השליטה בערוץ 10) אינה עומדת בדרישה להצגת רווח שנתי של 5% לפחות מתקציב הערוץ ובכך נפגע עקרון השוויון פגיעה מהותית. בנוסף, נטען בעתירה שהצעת RGE אינה עומדת בדרישת המכרז להשקעה של 84% לפחות מסכום התמורה (ללא מע"מ) בתכני הפקה מקומית, דרישה שוועדת המכרזים עצמה רואה בה תנאי סף במכרז.

 

ד"ר יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ד"ר יפעת בן חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלוויין צילום: אוראל כהן

 

חברת החדשות טוענת לא רק לפגמים משפטיים אלא לפגמים התנהלותיים שמחייבים את פסילת הזכייה. נטען שמרבית חברי ועדת המכרזים - 4 מתוך 7 - לא ליוו את ההליך מראשיתו וספק אם הכירו את ההצעות המתחרות. בנוסף, "שומרי הסף" של ועדת המכרזים, היועץ המשפטי עו"ד דודו קובסניאנו והיועצת הכלכלית אלינור כליפזאדה טענו שיו"ר מועצת הכבלים והלוויין ויו"ר עדת המכרזים ד"ר יפעת בן חי-שגב פוגעת בהם רק משום שהצביעו על פגמים בהצעה שהיא מעוניינת בזכייתה.

 

בעניין זה כתב מנכ"ל חברת החדשות, אבי וייס, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, מכתב ובו נאמר בין היתר: "נוכח חומרת הטענות מהן עשוי לעלות כי יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ויו"ר ועדת המכרזים פגעה ביועצת הכלכלית הפנימית של הוועדה משום שהצביעה על פגמים בהצעה שיו"ר הוועדה תמכה בזכייתה במכרז - דומה כי יש מקום להורות בדחיפות על בירור מקיף של הדברים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x