שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

משרד החקלאות נערך לחגי תשרי: לא צפוי מחסור בתוצרת טרייה - למעט מלפפונים

בניגוד לשנים קודמות במשרד מעריכים כי לא צפוי מחסור בירקות, חלב, ביצים ובשר למעט ירידה של 20% בכמות המלפפונים וזאת בשל עומס החום

נורית קדוש 12:0330.07.17

למעט מחסור של כ-20% במלפפונים בשל עומס החום, לא צפוי מחסור בתוצרת טרייה בחגי תשרי. כך להערכת משרד החקלאות.כחלק מהיערכות משרד החקלאות לקראת חגי תשרי, קיימה הנהלת המשרד סדרת פגישות בכדי לוודא שתהיה אספקה סדירה של מוצרי מזון טריים לקראת החגים. מניתוח המצב, עד כה, עולה כי בירקות ובפירות אין צפי למחסור פרט למלפפונים, בו צפוי מחסור של כ-20% מכמות המלפפונים לאור עומסי החום. המחסור צפוי להסתיים בסוף חודש ספטמבר (לקראת יום כיפור), ומתחילת חודש אוקטובר אספקת המלפפונים צפויה לחזור לשגרה. בעגבניות ובשאר גידולי הירקות והפירות לא צפוי מחסור.

 

הערכות אלו מבוססות על ההנחה שהחקלאים ימשיכו בשגרת השתילה והזריעה כפי שהיה בשנים קודמות, ולא יממשו את איומיהם להפסיק את השתילות והזריעות, בשל השינויים המשמעותיים שחלו לאחרונה במשק המים.

 

 

מלפפונים. צפי למחסור של 20% בגלל עומס החום מלפפונים. צפי למחסור של 20% בגלל עומס החום צילום: shutterstock

 

 

במשרד מעריכים עוד כי למרות עומס החום בחודשים האחרונים, שגורם לירידת תנובת החלב ב-4 ליטר ליום בממוצע לפרה, לא צפוי מחסור בחלב ובמוצריו.

 

נוכח פתיחת השוק ליבוא, לא צפוי מחסור בבשר בקר ולהערכת המשרד גם משחטות העוף יוכלו לספק את מלוא הביקוש העולה בתקופת החגים.

 

פרות ברפת. למרות ירידת התפקה בחודשי הקיץ לא צפוי מחסור בחלב בחגים פרות ברפת. למרות ירידת התפקה בחודשי הקיץ לא צפוי מחסור בחלב בחגים צילום: בלומברג

 

 

כזכור, כבר לפני כשבועיים פתח משרד החקלאות מכסת יבוא ביצים לתקופת החגים בהיקף של 100 מיליון ביצים במכסה פטורה במכס זאת מתוך ההנחה שהיבואנים ייבאו ביצים רק בהתאם לביקוש, ולצורך של כל משווק כפי שקרה בשנים האחרונות, וזאת בכדי לייצר וודאות למשווקים ובמטרה שהמכסה לא תהווה מגבלה ליבוא. הביצים צפויות להגיע ממדינות ספרד, פורטוגל ואיטליה. היערכות משרד החקלאות הינה חלק מיישום לקחים מהשנים האחרונות, אז נרשם מחסור בתוצרת טרייה ועליית מחירים חדה בפירות וירקות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x