$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מכה לאלונה בר-און: חן למדן נסוג מעסקת הרכישה של "גלובס"

למדן הוא המשקיע המהותי בקבוצה; בר-און פועלת כעת לרכישה של המניות עם משפחתה, וצפויה לצרף שותפים נוספים בשלב מאוחר יותר; הרקע למחלוקת בין השניים - מספר המניות שיחזיק כל אחד מהם

גולן חזני 12:3708.04.17

חן למדן, המשקיע המהותי בקבוצה של אלונה בר-און לרכישת גלובס, נסוג מהעסקה. ל"כלכליסט" נודע כי למדן הודיע לבר-און כי לא ישתתף ברכישה, וכי זו האחרונה פועלת לרכישה של המניות עם משפחתה, והיא עשויה לצרף שותפים נוספים בשלב מאוחר יותר. עם זאת, מדובר במכה עבור בר-און, שכן למדן היה כאמור העוגן הכלכלי המרכזי בעסקה. בעקבות הפרישה יורדת גם המועמדות של מודי פרידמן ליו"ר משותף בעיתון.

 

הרקע למחלוקת בין השניים הוא מספר המניות שיחזיק כל אחד מהם. למדן דרש להיות בעל השליטה ולהחזיק ב-51% מהמניות; בר-און התנגדה וביקשה להיות בעלת המניות הגדולה בין כמה שותפים, כשאיש מהם אינו מחזיק ביותר מ-50%. הצדדים לא הצליחו להתפשר ולמדן החליט כאמור לסגת מהעסקה.

 

סוגיית הבעלות על העיתון "גלובס" מצויה בימים אלה בבית המשפט העליון, לאחר שאיש העסקים היהודי-רוסי דוד דוידוביץ' הגיש ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי מ-14 בספטמבר. לפי ההחלטה של השופט המחוזי איתן אורנשטיין, המניות של חברת "מוניטין עיתונות", המחזיקה ב"גלובס", שהיו בבעלותו של איש העסקים פושט הרגל אליעזר פישמן, יימכרו לחברת אילקורפ של משפחת בר-און ב-106 מיליון שקל. המחיר משקף ערך של 45 מיליון שקל לעיתון.

 

חן למדן חן למדן

 

אלונה בר-און אלונה בר-און צילום: תומר גנון

 

בכך העדיף השופט את הצעתה של בר-און על פני הצעתו של דוידוביץ'. זה האחרון טען בערעור לעליון כי נפלו טעויות יסודיות וקשות באופן שבו נוהל המכרז למכירת המניות על ידי איל רוזובסקי ורונן מטרי, וביקש לקבל החלטה חדשה שלפיה העיתון יעבור אליו - או לחלופין לקיים מכרז חדש ופומבי בתנאים שווים לשני המתמודדים.

 

בר-און מנהלת בימים אלה מו"מ עם 3-4 משקיעים, רובם אמריקאים, כדי לצרפם לעסקה. ואולם מאחר שסגירת העסקה מיועדת כבר לעוד כשלושה שבועות, היא תבקש לרכוש בעצמה את המניות ולאחר מכן לצרף שותפים. מאחר שלא מדובר ב-100% מהמניות, התמורה המיידית הנדרשת היא של 29 מיליון שקל.

 

בר-און ציינה במכתב למשקיעים פוטנציאלים כי היא מעוניינת במשקיעים בעלי אג'נדה ציבורית וזיקה להייטק ולאינטרנט, שהם לטעמה מנוע הצמיחה העתידי של העיתון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x